reklama
reklama

Bełchatowska szkoła zyskała nowe miejsce. ''Dzieci odpoczną tutaj między lekcjami'' [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzieci w Szkole Podstawowej nr 12 będą mogły poznawać tajniki przyrody w nowej ekopracowni. Odbyło się oficjalne otwarcie obiektu.
reklama

Nową ekopracownią może się pochwalić Szkoła Podstawowa nr 12. Dzieci uczęszczające do tej placówki, mogą w niej zobaczyć różnorodne gatunki roślin. Na terenie bełchatowskiej dwunastki stanęły także: stacja meteorologiczna, zegar słoneczny, budki dla ptaków oraz kosze do segregacji odpadów.

„Zielona strefa”, bo tak nazwano nowy punkt na terenie szkoły, ma posłużyć uczniom w każdym wieku. Jak mówi wicedyrektor Renata Oleszczyk, w ekopracowni dzieci będą mogły odpoczywać między lekcjami. Obywać będą się tam również pikniki, spotkania klasowe czy szkolnych kół zainteresowania.

- Myślę, że po czasie pandemii, gdzie sporo czasu spędzaliśmy w domach, takie zielone miejsce będzie perełką, z której chętnie uczniowie będą chcieli korzystać. Z niecierpliwością czekamy, aż urośnie trawa oraz posadzone rośliny i zrobi się naprawdę zielono – dodaje Renata Oleszczyk.

Otwarcie pracowni miało miejsce 19 maja, podczas Dnia Pszczoły. Uczniowie spotkali się z mistrzem pszczelarstwa z Lawendowej Barci, od którego mogli dowiedzieć się o tym, jak jest zbudowany ul oraz o panującej w nim hierarchii. Nie obyło się również bez ciekawostek o zachowaniu pszczół i o tym, dlaczego są one tak ważne dla przyrody i człowieka.

- Cieszę się, że Dwunastka po raz kolejny sięga po ekologiczne innowacje edukacyjne. Zajęcia na świeżym powietrzu to świetne rozwiązanie. Dzieci bezpośrednio mogą podpatrywać, jak rosną rośliny, sprawdzać parametry meteorologiczne i wyciągać wnioski, jak one wpływają na pogodę i otaczającą nas przyrodę. Takie zajęcia to przede wszystkim praktyka oraz nauka przez zabawę. W łatwy i przyjemny sposób uczniowie będą zdobywać i porządkować swoją wiedzę o środowisku – tłumaczy wiceprezydent Łukasz Politański.

Pracownia powstała dzięki dotacji w wysokości 50 tys. zł, pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do inwestycji dołożyło się również miasto, które przekazało 6 tys. zł.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama