Reklama

Reklama

Miasto oddało teren Gminie Wyznaniowej Żydowskiej. Teraz będzie go sprzątać za darmo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miasto oddało teren Gminie Wyznaniowej Żydowskiej. Teraz będzie go sprzątać za darmo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto będzie nieodpłatnie sprzątać teren, którym zarządza Gmina Wyznaniowa Żydowska? Wszystko wskazuje na to, że tak. Jak sprawę komentuje bełchatowski magistrat?

Reklama

Teren byłego żydowskiego cmentarza, który przez lata znajdował się w parku 1000-lecia, jeszcze w 2019 roku został przekazany Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi. Od tamtej pory niewiele się tam zmieniło – zniknęły ławki i kosze na odpady, pojawiło się za to sporo nieuprzątniętych liści, gałęzi oraz śmieci – więcej przeczytacie w artykule Dwa oblicza bełchatowskiego parku... 

Okazuje się jednak, że nowy zarządca ma sporo planów dotyczących tego terenu. Z deklaracji wynika, że powstanie tam park pamięci oraz lapidarium wykonane z wydobytych kilka lat temu macew – więcej TUTAJ.

Co ciekawe, za pośrednictwem Facbook-a, profil "Bełchatowscy żydzi" poinformował, że sprzątaniem tego terenu zajmie się... magistrat.

- Władze miasta zobowiązały się do regularnego sprzątania terenu Cmentarza, razem z lasem i parkiem przylegającym do Cmentarza. Dziękujemy! - czytamy.

A co na to urząd miasta? Tu pojawia się pewnego rodzaju dysonans, urzędnicy informują bowiem, że miasto nie odpowiada za sprzątanie miejsc należących do innych właścicieli.

Kryspina Rogowska, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Bełchatowie dodaje też, że to nowy zarządca, czyli Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku. Zaznacza jednak, że chodzi tutaj o "wspólne dobro", dlatego w razie uzasadnionej potrzeby, miasto usunie z terenu cmentarza, chociażby zalegające śmieci.

- Park 1000-lecia jest miejscem często odwiedzanym przez bełchatowian. W ubiegłym roku 4 hektary miejskiej części zostały zrewitalizowane. Schludne i zadbane tereny zielone, miejsca pamięci czy obszary związane z historią Bełchatowa to nasze wspólne dobro, o które wszyscy powinniśmy dbać. Dlatego podczas sprzątania miejskiej części parku, w razie uzasadnionej potrzeby, z terenu cmentarza żydowskiego mogą być np. usuwane zalegające śmieci –mówi Kryspina Rogowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy