Reklama

Reklama

Sprawa byłego wójta trafi do Sądu Najwyższego. Czy Kamil Ładziak oczyści się z zarzutów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sprawa byłego wójta trafi do Sądu Najwyższego. Czy Kamil Ładziak oczyści się z zarzutów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wyrok, jaki zapadł w Sądzie Rejonowym w Bełchatowie, w sprawie byłego wójta gminy Bełchatów, utrzymany w mocy. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Piotrkowie Tryb. To jednak nie koniec tej sprawy. Kamil Ładziak zapowiada dalszą walkę.

Reklama

W czwartek, 19 listopada Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim podtrzymał wyrok z 25 września 2019 w sprawie byłego wójta gminy Bełchatów Kamila Ładziaka oraz czwórki urzędników.

Przypomnijmy, sprawa dotyczyła budowy drogi w Dobrzelowie, której wykonanie zlecono Przedsiębiorstwu Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów. Zgodnie z dokumentacją, prace miały zajmować obszar ponad 2000 metrów kwadratowych i kosztować gminę niecałe 20 tys. zł. Po podpisaniu odbioru budowy, w sierpniu 2017 roku, okazało się, że realny obszar wykonanych prac to jedynie ponad 400 metrów kwadratowych – biegły sądowy wycenił ich ówczesną wartość na około 2500 zł – więcej na ten temat przeczytacie w artykule Były wójt usłyszał wyrok...

Sąd Rejonowy w Bełchatowie uznał oskarżonych za winnych zarzucanych im czynów. Pojawiła się oczywiście, zapowiadania już po ogłoszeniu wyroku, apelacja. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, który podtrzymał decyzję bełchatowskiego sądu. Wyrok jest więc prawomocny.

Sam Kamil Ładziak z orzeczeniem sądu się nie zgadza i zapowiada podjęcie dalszych kroków.

- Sąd uznał wyrok z Bełchatowa za właściwy. Ja się z tym nie zgadzam i będę składał kasację, są ku temu procedralne przesłanki i mam nadzieję, że zostaną one uwzględnione przez Sąd Najwyższy – mówił Kamil Ładziak, były wójt gminy Bełchatów.

W sumie wyroki skazujące w tej sprawie usłyszała czwórka urzędników – wobec Kamili S., sąd umorzył postępowanie na okres 2 lat.

Kamil Ładziak usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na taki sam okres oraz karę finansową 6 tys. zł. Dodatkowo ma zakaz zajmowania urzędniczych stanowisk kierowniczych na okres 12 miesięcy.

Janusz J. skazany został na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 10 tys. zł kary oraz roczny zakaz piastowania urzędniczych stanowisk kierowniczych.

Paweł R. skazany został na rok pozbawienia wolności na rok w zawieszeniu i karę finansową 3 tys. zł.

Sylwestrowi M. sąd wymierzył karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i 4 tys. zł kary.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy