Reklama

Reklama

Kolejna instalacja do spalania odpadów koło Bełchatowa? Wójt podjął decyzję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kolejna instalacja do spalania odpadów koło Bełchatowa?  Wójt podjął decyzję  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W strefie przemysłowej Bogumiłów miała powstać instalacja przetwarzania odpadów, w tym również niebezpiecznych. Do gminy Kleszczów rocznie miało trafiać nawet ponad 100 tysięcy ton odpadów. Zgody nie wydał RDOŚ w Łodzi i wójt gminy Kleszczów.

Reklama

Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej złożyła firma Tozbik z siedzibą w Warszawie, która chciała zbudować w Bogumiłowie instalację do przetwarzania odpadów. Wójt gminy Kleszczów podjął jednak decyzję o odmowie ustalenia środowiskowych warunków dla inwestycji.

- Decyzja wójta gminy Kleszczów była konsekwencją wcześniejszego postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi – tłumaczy Jerzy Strachocki, rzecznik prasowy urzędu gminy w Kleszczowie.

Jak dodaje, RDOŚ w Łodzi odmówił uzgodnienia realizacji przedsięwzięcia ze względu na to, że zebrane materiały dowodowe "nie pozwoliły na uzgodnie warunków realizacji przedsięwzięcia".

Jak wynikało z dokumentacji, przewidywano przetwarzanie odpadów w dwóch ciągach technologicznych. Instalacja termokatalitycznego przetwarzania miała być przeznaczona dla odpadów i opakowań z tworzyw sztucznych, do której miało rocznie trafiać około 90 tys. ton odpadów. Natomiast druga linia technologiczna obejmowałaby termiczne przetwarzanie odpadów z odzyskiem energii. Tutaj trafiałyby odpady pochodzące m.in. z odpadów drewna, włókien, papieru, tektury czy gumy. Do przetwarzania z zastosowaniem tej technologii inwestor przewidywał maksymalnie 36 tys. ton odpadów rocznie. Łatwo więc policzyć, że do gminy rocznie trafiałoby grubo ponad 100 tys. ton odpadów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy