Reklama

Reklama

Czy przez problemy z ogrzewaniem powróci nauczanie zdalne? Pytamy, jak to może wyglądać w Bełchatowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy przez problemy z ogrzewaniem powróci nauczanie zdalne? Pytamy, jak to może wyglądać w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nauka zdalna nie jest niczym nowym dla bełchatowskich uczniów. Ze względu na pandemię po raz pierwszy wprowadzono ją w marcu 2020 roku. Trwała ona, z krótszymi i dłuższymi przerwami, aż do początku 2022 roku. Niewykluczone jest jednak, że nauka zdalna powróci jesienią i zimą w wielu miejscach w Polsce. Tym razem powodem może być... zbyt niska temperatura w szkołach.

Reklama

Pod koniec lipca Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało, że rozpoczęły się konsultacje społeczne rozporządzenia w sprawie nauki zdalnej. Jeśli wejdzie ono w życie, zajęcia stacjonarne będzie można zawiesić w trzech przypadkach: złej sytuacji epidemiologicznej, zagrożenia bezpieczeństwa uczniów oraz... nieodpowiedniej temperatury w salach lekcyjnych lub na zewnątrz.

Ministerstwo zapewnia, że wejście w życie rozporządzenia nie oznacza rozpoczęcia nowego roku szkolnego w trybie zdalnym. Nie jest jednak wykluczone, że w obliczu braków opału i wysokich cen samorządy będą decydować się na czasowe zamykanie swoich placówek. Czy podobny scenariusz może czekać nas w Bełchatowie?

Jak udało nam się ustalić, do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączone są prawie wszystkie placówki prowadzone przez urząd miasta, co może być gwarantem odpowiedniej temperatury w zimniejszych miesiącach. Wyjątkami są Szkoła Podstawowa nr 5 i Przedszkole Samorządowe nr 8, gdyż oba budynki są ogrzewane z użyciem kotłowni olejowych.

- W latach poprzednich nie występowały problemy z zapewnieniem właściwej temperatury w pomieszczeniach miejskich szkół i przedszkoli. Dokładamy wszelkich starań, aby i w tym roku szkolnym, uczniowie mieli zapewnione jak najlepsze warunki do nauki w prowadzonych przez nas szkołach i przedszkolach. Sytuację monitorujemy na bieżąco - mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska z bełchatowskiego magistratu.

Z ogrzewania zapewnianego przez miejską sieć korzystają również wszystkie szkoły średnie w Bełchatowie, które prowadzi powiat, a także niepubliczne VI LO im. Herberta. Jak przekazuje Marzena Rogut-Chrząszcz z bełchatowskiego starostwa, dyrektorzy nie zgłaszali jak na razie obaw dotyczących nadchodzącej zimy. Dodaje też, że obecnie nie istnieje zagrożenie zawieszenia zajęć stacjonarnych jesienią i zimą. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy