Reklama

Reklama

''500 plus'' dla dorosłych? Minister zdradza szczegóły nowego rządowego pomysłu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

''500 plus'' dla dorosłych? Minister zdradza szczegóły nowego rządowego pomysłu - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Minister Zdrowia, Adam Niedzielski przedstawił szczegóły nowego programu socjalnego "500 plus na zdrowie". Na co będą przeznaczone pieniądze i kto będzie mógł z nich skorzystać?

Reklama

Od kilku miesięcy ekipa rządząca informuje o coraz to nowszych rozwiązaniach socjalnych, które wkrótce mogą zostać wdrożone w Polsce. Informowaliśmy już o podwyżce świadczenia 500 plus czy dopłacie do kupna samochodu dla rodzin wielodzietnych. W nowym ładzie może się też znaleźć program  "babcia plus" – jak więc widać, pomysłów na tzw. rozdawnictwo nie brakuje.  

Ostatnio szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o planach wprowadzenia "500 plus na zdrowie". Program ma być skierowany do wszystkich osób po 40. roku życia. Calem ma być skontrolowanie stanu zdrowia Polaków po pandemii COVID-19.

Z rządowych planów wynika, że pieniądze w ramach programu wypłacane będą w formie bonów, te można przeznaczyć na różnego rodzaju badania diagnostyczne. Jakie? To zależy od wieku, płci oraz chorób, jakie przeszedł pacjent. Mówi się m.in. o mammografii, cytologii, badaniu prostaty, poziomu cholesterolu czy pomiarach ciśnienia.

Minister Zdrowia poinformował też, jak będzie można skorzystać z programu. Bony będą pobierane wraz ze skierowaniem na badania z Internetowego Konta Pacjenta.

- Zainteresowany będzie musiał na IKP wypełnić ankietę, która pozwoli na zlecenie konkretnego pakietu badań. Na tej podstawie w systemie pojawi się skierowanie, które zrealizujemy w dowolnej placówce, również w takiej, która nie ma kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówił Dziennikowi Gazecie Prawnej Adam Niedzielski.

Więcej szczegółów na temat programu "500 plus na zdrowie" poznamy jeszcze w czerwcu tego roku.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy