W czwartek, 20 marca, na terenie powiatu zduńskowolskiego odbywały się działania „Prędkość”, w których udział wzięli policjanci z komend w Sieradzu, Łasku, Wieluniu i Bełchatowie. Podczas akcji łącznie wylegitymowano 138 osób. Posypały się również mandaty.
Policjanci z Bełchatowa zatrzymali pirata drogowego
Podczas działań policjanci z bełchatowskiej grupy SPEED zwrócili uwagę na samochód, który jechał zdecydowanie za szybko. Pomiar prędkości wykazał, że pojazd pędził aż 143 km/h. W tym miejscu wyznaczony jest teren zabudowany, więc dozwolona prędkość wynosi 50 km/h.W związku z tym policjanci zatrzymali pojazd. Okazało się, że za kierownicą siedział 20-letni mężczyzna. Kierowca opla został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Na jego konto trafiło również 15 punktów karnych. To jednak nie wszystko, za swoje przewinienie mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
- Wyższa prędkość oznacza dłuższą drogę hamowania, mniejszą kontrolę nad pojazdem i krótszy czas na reakcję w przypadku zagrożenia. W efekcie - kolizje, wypadki przy dużej prędkości są bardziej tragiczne w skutkach. Policyjne statystyki wskazują, że większość śmiertelnych wypadków drogowych ma miejsce właśnie tam, gdzie kierowcy lekceważą ograniczenia prędkości – przypomina Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy bełchatowskiej policji.
Fot. KPP w Bełchatowie
Bełchatowianka zatrzymana przez policję
20-latek nie jest jedyną osobą, która w ostatnim czasie pożegnała się ze swoim prawem jazdy w związku z za szybką jazdą. Spotkania z policjantami do najprzyjemniejszych nie zaliczy również 48-letnia bełchatowianka, która pędząc ulicą Piłsudskiego, na liczniku miała aż 107 km/h, w obszarze zabudowanym.Czytaj więcej: Pędziła przez Bełchatów z zawrotną prędkością. Została surowo ukarana przez policjantów
Policjanci apelują do kierowców
W związku z tymi interwencjami policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów. Może to bowiem pozwolić na uratowanie czyjegoś zdrowia lub życia.
- Choć wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, każda sekunda oszczędzona przez szybszą jazdę może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Statystyki są nieubłagane - prędkość zabija. Dlatego należy zastanowić się, czy warto ryzykować. Chwila pośpiechu może prowadzić do tragedii, której skutki są nieodwracalne – podsumowuje Kaszewska.
Komentarze (0)