BetCris IV Liga: GKS Bełchatów górą w hicie kolejki!

Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski (via @GKSBelchatow_ on Twitter)

BetCris IV Liga: GKS Bełchatów górą w hicie kolejki! - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski (via @GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport W sobotnim hicie 10. kolejki sezonu 2022/23 BetCris IV Ligi łódzkiej piłkarze drugiego w tabeli GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe z trzecią w stawce Polonią Piotrków Trybunalski. Biało-zielono-czarni nie dali szans rywalom w walce o awans i zgarnęli dziewiąty komplet punktów w sezonie.

W tygodniu „Brunatni” niespodziewanie odpadli z rywalizacji o krajowy puchar na szczeblu okręgowym po porażce w rzutach karnych ze zdecydowanie niżej notowaną Pilicą Przedbórz. Na rehabilitację nie trzeba było długo czekać, bo doszło dni niej już w sobotę podczas derbowego spotkania z Polonią Piotrków Trybunalski.

Pojedynek ten został okrzyknięty hitem 10. kolejki BetCris IV Ligi łódzkiej i trudno, żeby było inaczej skoro trzeci zespół w tabeli podejmował wicelidera. Jednak dość szybko okazało się, że różnica pomiędzy zespołami jest znacznie większa niż wskazywałyby na to suche liczby.

Już do przerwy podopieczni Bogdana Jóźwiaka wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie. Na 1:0 strzelił niezawodny Łukasz Wroński, który w 10. minucie wykorzystał dogranie z prawej strony boiska i pewnym uderzeniem z pola karnego pokonał golkipera piotrkowian. Na 2:0 trafił Szymon Sarnik, który tym razem zagrał na skrzydle. „Sarna” w 22. minucie wykończył składną akcję, którą sam zainicjował rajdem prawa flanką.

W drugiej połowie „Brunatni” skoncentrowali się na utrzymaniu korzystnego wyniku, co czynili z powodzeniem. Kropkę nad „i” już w doliczonym czasie gry postawił Bartłomiej Trzeboński, który ustalił wynik meczu na 3:0 dla bełchatowskiej drużyny, wykańczając akcję przeprowadzoną tym razem lewą stroną boiska, w której zresztą sam uczestniczył zagrywając piłkę do późniejszego asystenta.

Tym samym piłkarze GKS-u Bełchatów odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie 2022/23 BetCris IV Ligi łódzkiej i umocnili się na pozycji wicelidera rozgrywek, utrzymując jednopunktowy dystans do przewodzącego stawce Widzew II Łódź, który w sobotnie popołudnie pokonał 1:0 AKS SMS Łódź.

We wrześniu „Brunatni” rozegrają jeszcze jedno spotkanie o stawkę. W najbliższą sobotę na GIEKSA Arenie czekają nas derby powiatu bełchatowskiego, czyli starcie GKS-u z Włókniarzem Zelów, który w tych dniach będzie obchodził 100-lecie istnienia klubu.

Polonia Piotrków Trybunalski vs GKS Bełchatów 0:3 (0:2)
Bramki: Wroński (10.), Sarnik (22.), B.Trzeboński (90.+2)