Reklama

Reklama

Seniorzy z Bełchatowa zakończyli rok akademicki. Tak wyglądała uroczystość [FOTO]

Opublikowano: śr, 25 maj 2022 12:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie zakończyli rok akademicki. Z tej okazji zorganizowano specjalną uroczystość.

Reklama

Słuchacze UTW zakończyli rok akademicki 2021/2022. Z tej okazji w MCK PGE Gigantach Mocy zorganizowano uroczyste rozpoczęcie wakacji. Była to okazja do podsumowania całorocznej pracy studentów oraz rozdania dyplomów. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć przygotowanych przez seniorów występów artystycznych, podczas których zaprezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne.

Wszyscy słuchacze UTW otrzymali promocję na następny rok. Teraz czekają ich wakacje i czas na zregenerowanie sił, aby już niedługo powrócić do zajęć z głowami pełnymi pomysłów. Co z pewnością się wydarzy, ponieważ, jak sami zapewniają, uczestnictwo w uniwersytecie pozwala im na odrywanie nowych zainteresowań i pasji.

- Uniwersytet pomaga nam zachować młodość i zorganizować czas na emeryturze. Dzięki temu jesteśmy energiczni, sprawni i możemy jeszcze wiele przekazać następnemu pokoleniu, czyli naszym wnukom – mówi jedna ze studentek, pani Bogumiła Barańska-Cieślak.

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele samorządów miejskich i powiatowych, którzy docenili działania podejmowane przez słuchaczy UTW.

- Gratuluję Państwu ogromnej pasji, zaangażowania oraz talentu. Dziękuję również za wiele pięknych inicjatyw. Dziękuję, że wspólnie organizujemy koncerty i artystyczne imprezy w naszym mieście, wierzę, że tak będzie również w kolejnych latach – mówiła prezydent Mariola Czechowska.

Do Uniwersytetu Trzeciego Wieku należy obecnie 300 słuchaczy, którzy codziennie mogą brać udział w różnorodnych zajęciach. Studenci udzielają się także w kółku fotograficznym, chórze „Pasjonata” i grupie tanecznej „Super stars”. UTW działa w Bełchatowie od 2005 roku. Początkowo był on prowadzony przez Bełchatowskie Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Od dziesięciu lat opiekuje się nim MCK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy