Reklama

Reklama

Żona otruła górnika i dostała ogromne pieniądze. Zbrodnię ze Szczercowa pokażą w telewizji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia To była zbrodnia, o której głośno było w całej Polsce. Mieszkaniec Szczercowa został otruty przez żonę kanapkami, bo ta chciała wyłudzić olbrzymie odszkodowanie. O sprawie sprzed lat przypomni teraz program „Polskie zabójczynie” na kanale Crime+Investigation Polsat.

Reklama

O tej zbrodni mówili nie tylko w Szczercowie czy Bełchatowie, ale też w całej Polsce. Stefan J. miał 59 lat. Był wieloletnim pracownikiem bełchatowskiej kopalni. Na co dzień mieszkał w Szczercowie. To był marzec 2009 roku, kiedy podczas śniadania w kopalnianej stołówce poczuł się źle. Wcześniej zjadł kanapki przygotowane przez żonę. Wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna zmarł, a sekcja zwłok wykazała zawał serca. Wszczęte śledztwo umorzono. Grażyna J., żona zmarłego, otrzymała ogromne odszkodowania od ubezpieczycieli, a także z zakładu pracy – łącznie 158 tys. zł.

Kiedy wydawało się, że sprawa jest już zakończona, kilka miesięcy później przybrała zupełnie niespodziewany obrót. Na policję zgłosiła się żona zmarłego górnika, która stwierdziła, że została okradziona przez przyjaciółkę. Podczas przesłuchania ta jednak zeznała, że Grażyna J. wraz z synem otruła męża i tłumaczyła jej, jak może skutecznie pozbyć się swojego konkubenta.

Policja ponownie wróciła do śledztwa w sprawie śmierci Stefana J. Przeprowadzono ekshumację mężczyzny. Wykonano kolejne ekspertyzy. Wykazały one, że mężczyzna został otruty. Wyszło na jaw, że żona truła męża kanapkami, do których dosypywała saletry. We wrześniu 2010 roku aresztowano Grażynę J. Oraz jej syna Andrzeja J. Rok później sąd skazał 67-letnią Grażynę J. na 25 lat więzienia, a jej 32-letniego syna 15 lat pozbawienia wolności.

Teraz o sprawie przypomni w nowym sezonie program „Polskie zabójczynie” w odcinku pt. „Zatrute relacje”.

- Statystyki wskazują, że kobiety, jeśli już zabijają, to osoby bliskie. Nierzadko za narzędzie zbrodni służy im trucizna. Historia 65-letniej zabójczyni, Grażyny J., napawa niepokojem i szokuje – jak to możliwe, by po tylu latach względnie spokojnego pożycia małżeńskiego można dopuścić się tak nieludzkiego czynu? - zastanawiają się twórcy programu.

Czwarty sezon programu „Polskie Zabójczynie” to cztery odcinki poświęcone historiom dwóch trucicielek, młodej dusicielki i kobiety, która pozbawiła życia teściową przy pomocy kuchennego tłuczka. Emisja rozpoczyna się odcinkiem „Zatrute Relacje” 19 marca o 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy