W środę, 18 grudnia poinformowano o rezygnacji dotychczasowego prezesa Górniczego Klubu Sportowego Bełchatów z pełnionej przez niego funkcji. Szymon Serwa Prezesem Zarządu Fundacji „Akademia GKS Bełchatów” był od stycznia 2021 roku, a powołanej w czerwcu 2024 roku Spółki z o.o. „GKS Bełchatów” od początku jej działalności.
– To dla mnie wyjątkowo trudny moment, bo przez ostatnie lata Klub był nie tylko miejscem pracy, ale przede wszystkim moją pasją i ogromnym wyzwaniem. Cele, których nie jestem w stanie realizować – zrealizują następcy. Klub ma duże możliwości rozwoju i chciałbym, aby ten projekt nadal się rozwijał – przekazał Szymon Serwa.
GKS Bełchatów szuka prezesa. Jakie wymagania musi spełnić?
W związku z rezygnacją Szymona Serwy ogłoszono konkurs na jego następcę. Kandydaci muszą jednak spełnić szereg wymagań. Wśród obowiązkowych wymagań znalazły się: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni okres zatrudnienia lub wykonywania działalności gospodarczej, co najmniej 2-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, posiadanie pełnych zdolności do czynności prawnych, brak oskarżenia i prawomocnego wyroku sądu oraz brak zakazu sprawowania funkcji w zarządzie spółek.Dodatkowym atutem będzie natomiast znajomość języka obcego potwierdzona odpowiednim certyfikatem, doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami ludzi, posiadanie stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych, prawnych, zarządzania, ukończone studia Master of Business Administration (MBA) lub studia podyplomowe w zakresie zarządzania, nauk ekonomicznych lub prawnych potwierdzone odpowiednim dyplomem, posiadanie znajomości problematyki branży sportowej, w tym w szczególności piłki nożnej, znajomości zagadnień z przepisów PZPN i FIFA.
Kto nie może zostać prezesem klubu?
GKS przygotował również listę warunków, które dyskwalifikują potencjalnych kandydatów. Tym sposobem prezesem nie może zostać osoba, która:
- pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego,
- wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań,
- jest zatrudniona przez partię polityczną,
- pełni funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej,
- jej aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności Spółki.
Komentarze (0)