Spółka Elbest poinformowała, że dzierżawa podbełchatowskiego ośrodka rozpoczyna się 15 lutego czyli dziś. W przetargu wybrano Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum, które będzie zarządzało Wawrzkowizną do końca września 2023 roku. PGE przekonuje, że całoroczna dzierżawa ośrodka to alternatywa dla przyjętego w ramach planu restrukturyzacji spółki Elbest sezonowego zamykania Wawrzkowizny w okresie od listopada do kwietnia. Jak informuje spółka, podpisana umowa przewiduje funkcjonowanie stadniny koni w dotychczasowym kształcie. Natomiast w okresie letnim, nie zmieni się również działalność kąpieliska. Pracownicy zatrudnieni
w ośrodku będą świadczyć pracę u dzierżawcy na warunkach nie gorszych niż dotychczasowe, a w sprawie „transferu pracowników” zostało podpisane porozumienie z udziałem Spółki, dzierżawcy oraz związków zawodowych.
- Wawrzkowizna to miejsce, które jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Bełchatowa i okolic, a także dalszych rejonów kraju. Dużym atutem tego miejsca jest możliwość jazdy konnej, stąd decyzja o dzierżawie ośrodka, z założeniem utrzymania atrakcji, z których chętnie korzystają mieszkańcy okolic – powiedział Michał Król, prezes Elbestu.
Kim jest dzierżawca podbełchatowskiego ośrodka? Jak zapewnia PGE GiEK, to stowarzyszenie, które funkcjonuje od 2007 roku i posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez turystycznych oraz obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży. Ponadto zajmuje się organizacją turniejów sportowych, eventów i imprez okolicznościowych.
Jarosław Wełna, prezes Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum, zapewnia, że zostanie opracowany plan rozwoju Wawrzkowizny m.in. poprzez udoskonalenie infrastruktury, wzbogacenie oferty gastronomicznej i atrakcji turystycznych.
- Priorytetem jest inwestycja w turystykę, a przede wszystkim rozwój stadniny i właściwa opieka nad końmi. Jesteśmy przekonani, że kompetencje i doświadczenie organizacyjne całego zespołu CIS Multis Multum wraz z dotychczasowymi pracownikami ośrodka Wawrzkowizna daje gwarancje wysokiej jakości usług oferowanych przez nasz podmiot – powiedział Jarosław Wełna.
Dzierżawa podobełchatowskiego ośrodka to efekt prowadzonej restrukturyzacji w spółce Elbest, o której problemach finansowych mówi się już od dawna. Przypomnijmy, że na początku 2020 roku ponad 100 osób z Elbestu przeniesiono do innych spółek zależnych PGE. Koncern PGE GiEK tłumaczył, że na kiepskie wyniki finansowe w ostatnich latach wpłynęło wiele czynników, w tym znaczne nakłady przeznaczone na remonty obiektów spółki. W ubiegłym roku Elbestowi nie pomogła z pewnością pandemia i pozamykane hotele.
Komentarze (0)