Reklama

Reklama

Zapadła klamka w sprawie Wawrzkowizny. Co dalej z domkami wczasowymi, kąpieliskiem i stadniną?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OSiR Wawrzkowizna

Zapadła klamka w sprawie Wawrzkowizny. Co dalej z domkami wczasowymi, kąpieliskiem i stadniną?  - Zdjęcie główne

foto OSiR Wawrzkowizna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Elbest podjął decyzję w sprawie Wawrzkowizny. Ośrodek został wydzierżawiony Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum do końca września 2023 roku. Nowy dzierżawca zapewnia, że planuje rozwój ośrodka i inwestycje.

Reklama

Spółka Elbest poinformowała, że dzierżawa podbełchatowskiego ośrodka rozpoczyna się 15 lutego czyli dziś. W przetargu wybrano Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum, które będzie zarządzało Wawrzkowizną do końca września 2023 roku. PGE przekonuje, że całoroczna dzierżawa ośrodka to alternatywa dla przyjętego w ramach planu restrukturyzacji spółki Elbest sezonowego zamykania Wawrzkowizny w okresie od listopada do kwietnia. Jak informuje spółka, podpisana umowa przewiduje funkcjonowanie stadniny koni w dotychczasowym kształcie. Natomiast w okresie letnim, nie zmieni się również działalność kąpieliska. Pracownicy zatrudnieni
w ośrodku będą świadczyć pracę u dzierżawcy na warunkach nie gorszych niż dotychczasowe, a w sprawie „transferu pracowników” zostało podpisane porozumienie z udziałem Spółki, dzierżawcy oraz związków zawodowych.

- Wawrzkowizna to miejsce, które jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Bełchatowa i okolic, a także dalszych rejonów kraju. Dużym atutem tego miejsca jest możliwość jazdy konnej, stąd decyzja o dzierżawie ośrodka, z założeniem utrzymania atrakcji, z których chętnie korzystają mieszkańcy okolic – powiedział Michał Król, prezes Elbestu.

Kim jest dzierżawca podbełchatowskiego ośrodka? Jak zapewnia PGE GiEK, to stowarzyszenie, które funkcjonuje od 2007 roku i posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez turystycznych oraz obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży. Ponadto zajmuje się organizacją turniejów sportowych, eventów i imprez okolicznościowych.

Jarosław Wełna, prezes Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum, zapewnia, że zostanie opracowany plan rozwoju Wawrzkowizny m.in. poprzez udoskonalenie infrastruktury, wzbogacenie oferty gastronomicznej i atrakcji turystycznych.

- Priorytetem jest inwestycja w turystykę, a przede wszystkim rozwój stadniny i właściwa opieka nad końmi. Jesteśmy przekonani, że kompetencje i doświadczenie organizacyjne całego zespołu CIS Multis Multum wraz z dotychczasowymi pracownikami ośrodka Wawrzkowizna daje gwarancje wysokiej jakości usług oferowanych przez nasz podmiot – powiedział Jarosław Wełna.

Dzierżawa podobełchatowskiego ośrodka to efekt prowadzonej restrukturyzacji w spółce Elbest, o której problemach finansowych mówi się już od dawna. Przypomnijmy, że na początku 2020 roku ponad 100 osób z Elbestu przeniesiono do innych spółek zależnych PGE. Koncern PGE GiEK tłumaczył, że na kiepskie wyniki finansowe w ostatnich latach wpłynęło wiele czynników, w tym znaczne nakłady przeznaczone na remonty obiektów spółki.  W ubiegłym roku Elbestowi nie pomogła z pewnością pandemia i pozamykane hotele.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy