Reklama

Zapadła decyzja w sprawie tegorocznych dożynek w gminie Bełchatów

Opublikowano:
Autor:

Zapadła decyzja w sprawie tegorocznych dożynek w gminie Bełchatów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczne dożynki gminy Bełchatów zostały odwołane. Powodem jest oczywiście sytuacja epidemiologiczna oraz związane z nią ograniczenia. W tym roku gospodarzem imprezy miało być Wielopole – odbędą się tam jednak przyszłoroczne dożynki.

Gmina Bełchatów podjęła ostateczną decyzję odnośnie tegorocznych dożynek – niestety, impreza została odwołana. Jako powód, urzędnicy wskazują zagrożenia związane z epidemią, a także reżim sanitarny. Mimo złagodzenia obostrzeń i zniesienia limitu 150 osób, wciąż niezbędne jest zachowanie dystansu społecznego, co w przypadku tak dużej imprezy jest, zdaniem urzędników niemożliwe.

- Niestety, ze względu na nadal obowiązujące ograniczenia, organizacja dożynek w takiej formie, jak to było do tej pory jest niemożliwa – mówi wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc.

Urzędnicy zaznaczają, że jednym z powodów takiej decyzji jest troska o bezpieczeństwo mieszkańców, i wskazują na dynamiczną sytuacje i ilość zachorowań w powiecie bełchatowskim.

- Na terenie naszego powiatu sytuacja jest dynamiczna, a ilość zakażeń pozostaje relatywnie wysoka. Zagrożenie ciągle jest poważne, a nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądać za dwa czy trzy tygodnie. Nie możemy podjąć takiego ryzyka – zaznacza Konrad Koc.

W roli gospodarza tegorocznych dożynek miało wystąpić Wielopole – jak informuje sołtys, Wojciech Rzepecki, wiadomość o odwołaniu imprezy przyjęli ze smutkiem, z roli gospodarza jednak nie rezygnują i zapraszają na przyszłoroczne Gminne Dożynki w Wielopolu.

- O trudzie rolników i podziękowaniu za ich pracę zapomnieć jednak nie wolno. Upamiętnione zostaną one podczas dziękczynnej mszy św., która odprawiona zostanie na przełomie sierpnia i września. O szczegółach tej uroczystości będziemy informować – informuje gmina Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE