Reklama

Reklama

Wykarczują las, aby grzebać bełchatowian. Na cmentarzu kończy się miejsce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wykarczują las, aby grzebać bełchatowian. Na cmentarzu kończy się miejsce - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na bełchatowskim cmentarzu brakuje miejsca i musi on zostać poszerzony. Radni podjęli już odpowiednią uchwałę, trzeba jednak wykarczować drzewa i wyrównać teren. Na kiedy zaplanowano prace?

Reklama

Na ostatniej sesji rady miasta zapadła decyzja o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie zbiegu al. Wyszyńskiego i ul. Lipowej. Celem ma być właśnie poszerzenie bełchatowskiego cmentarza.

- Korekta zapisów planów obowiązujących polegać będzie na umożliwieniu rozbudowy cmentarza usytuowanego w rejonie ulic Cmentarnej i Transportowej [...] z ustaleniem przebiegu stref ochronnych od cmentarza – czytamy w przegłosowanej uchwale.

Nekropolia rozrośnie się w kierunku zachodnim, tj. w stronę "Ługu". To z kolei oznacza, że niezbędne będzie wyrównanie terenu, a także wykarczowanie części drzew. Magistrat poinformował, że do wykonania niezbędnych prac zobowiązał się dzierżawca, czyli Archidiecezja Łódzka. Na chwilę obecną nie wiemy niestety, jak wiele drzew trzeba będzie wyciąć. Urząd miasta zaznacza przy tym, że od 2002 roku posiada zezwolenie Regionalnego Dyrektora Lasów Państwowych na odlesienie tego terenu. O ile zwiększy się teren cmentarza?

- Cmentarz zostanie poszerzony o zachodnią część działki, to jest o 1 ha w stosunku do obowiązującego planu – informuje Kryspina Rogowska, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Archidiecezja Łódzka ma zakończyć prace związane z wyrównaniem terenu oraz wykarczowaniem drzew do końca 2026 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy