Reklama

Wybiorą wkrótce prezesa i wiceprezesów PGE. Kto stanie na czele energetycznego giganta?

Opublikowano:
Autor:

Wybiorą wkrótce prezesa i wiceprezesów PGE. Kto stanie na czele energetycznego giganta? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polska Grupa Energetyczna, w skład której wchodzą bełchatowska kopalnia i elektrownia, ogłosiła właśnie konkurs na nowych członków zarządu, w tym także prezesa. Kandydaci mogą zgłaszać się do końca stycznia.

Postępowanie kwalifikacyjne na członków zarządu XI wspólnej kadencji ogłosiła właśnie rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej. Jak można przeczytać w komunikacie spółki, konkurs ogłoszono na stanowiska: prezesa, wiceprezesa ds. finansowych, wiceprezesa ds. operacyjnych, wiceprezesa ds. handlowych, wiceprezesa ds. korporacyjnych i wiceprezesa ds. innowacji.

Jak czytamy: „kandydat na stanowisko prezesa zarządu dodatkowo powinien posiadać: doświadczenie zawodowe w branży energetycznej i kierowaniu dużymi zespołami ludzkimi, a także doświadczenie we wdrażaniu strategii, zarządzaniu i kierowaniu złożonymi projektami i organizacjami”. Dodatkowym atutem będzie m.in. znajomość angielskiego, stopień doktora lub ukończone studia podyplomowe w zakresie zarządzania, nauk ekonomicznych lub technicznych.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 31 stycznia 2020 roku o godz. 15. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami dopuszczonymi do dalszego postępowania kwalifikacyjnego zaplanowano na 11-12 lutego.

Przypomnijmy, że od 2016 roku prezesem PGE jest Henryk Baranowski (na zdjęciu). W skład zarządu wchodzą również: Marek Pastuszko, Wojciech Kowalczyk, Paweł Śliwa, Emil Wojtowicz oraz Ryszard Wasiłek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE