Reklama

Reklama

Wojskowe kolumny na drogach w regionie. Jaki jest powód?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MON/15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego

Wojskowe kolumny na drogach w regionie. Jaki jest powód?  - Zdjęcie główne

foto MON/15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na drogach województwa łódzkiego kierowcy mogą natknąć się na przejazd kolumn wojskowych. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało komunikat w tej sprawie.

Reklama

Od 1 maja na drogach wielu województw w całym kraju, w tym również łódzkiego, przemieszczać się będą kolumny pojazdów wojskowych. Ma to związek ze szkoleniami, które przechodzą siły zbrojne. W ramach ćwiczeń przez cały maj na autostradach, drogach ekspresowych i krajowych będą poruszać się pojazdy należące do wojska.

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, większość przejazdów planowana jest w godzinach nocnych tak, aby nie generować utrudnień w ruchu. Niektóre jednak będą musiały odbyć się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytu. Pojazdy będą eskortowane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego. Przy przejazdach współpracować będą również funkcjonariusze policji.

Przybycie i przejazd kolumn będą wykorzystywane m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił oraz koordynacji działań transgranicznych we współpracy z innymi państwami.

W związku z tym wojskowi apelują, by nie udostępniać nagrań i zdjęć z przejazdów. Ma to na celu ochronę informacji i danych, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Siły zbrojne proszą również o nieudostępnianie dat, godzin i lokalizacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy