Reklama

Reklama

Wojsko podjęło decyzję w sprawie rezerwistów. Kiedy powołania na ćwiczenia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wojsko podjęło decyzję w sprawie rezerwistów. Kiedy powołania na ćwiczenia?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ze względu na pandemię wojsko odwołało ćwiczenia rezerwistów zaplanowane na najbliższe miesiące, na które powołania dostało wielu bełchatowian i mieszkańców regionu. Tylko w tym roku WKU w Sieradzu planuje ćwiczenia dla blisko 2 tys. osób.

Reklama

Rezerwiści z Bełchatowa, którzy otrzymali powołania na marcowe ćwiczenia, będą musieli poczekać z ponownym założeniem mundury i kamaszy. Wojsko postanowiło odwołać wszystkie zaplanowane ćwiczenia rezerwistów w terminie do końca czerwca. Powód? Sytuacja epidemiczna i odnotowywany w ostatnim czasie ponowny wzrost zarażeń koronawirusem. Wielu bełchatowian taką wiadomość przyjmie z ulgą, bo nie każdemu „uśmiechała się” wizyta na 2-tygodniowych ćwiczeniach.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sieradzu tylko w marcu wysłała około 200 takich wezwań do stawienia się rezerwistów. Ile osób z Bełchatowa otrzymało takie powiadomienie? Tego wojsko ujawnić nie chce.

Dominika Kwaczyńska, rzecznik prasowy WKU w Sieradzu poinformowała, że nie są prowadzone statystyki dotyczące ilości żołnierzy rezerwy powoływanych z podziałem na poszczególne powiaty. Jak zaznaczyła, dokładne dane liczbowe dotyczące powołań na ćwiczenia "nie są danymi powszechnie dostępnymi oraz nie stanowią informacji publicznej", gdyż związane są z funkcjonowaniem systemu obronnego Państwa.

Jak zaznacza, ćwiczenia wojskowe planowane są na przełomie całego roku. WKU w Sieradzu realizuje powołanie na szkolenie głównie w jednostkach zlokalizowanych na terenie przez nią administrowanym czyli 7 powiatów: bełchatowskiego, łaskiego, sieradzkiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, wieluńskiego i zduńskowolskiego. W przybliżeniu w 2021 r. WKU w Sieradzu planuje powołać blisko 1800 żołnierzy rezerwy.

Rezerwiści z Bełchatowa i okolic będą kierowani do jednostek wojskowych, do których mają nadane przydziały mobilizacyjne. Najczęściej będą to jednostki na terenie administrowanym przez WKU w Sieradzu czyli 15. Brygada Wsparcia Dowodzenia, 32. Baza Lotnictwa Taktycznego oraz Wydział Żandarmerii Wojskowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy