Wielkie emocje w derbach województwa [FOTORELACJA]

Wielkie emocje w derbach województwa [FOTORELACJA] - Zdjęcie główne

WydarzeniaZ pewnością nie tak wyobrażał sobie początek pracy w roli szkoleniowca „Brunatnych” Artur Derbin bowiem PGE GKS po godzinie gry przegrywał z ŁKS-em Łódź już 0:2. Jednak jego podopieczni pokazali charakter w drugiej połowie i wyszarpali remis w derbach województwa.

Pomimo zmiany na ławce trenerskiej obyło się bez rewolucji w wyjściowej jedenastce. Biało-zielono-czarni co prawda powrócili do ustawienia 1-4-2-3-1, ale nastąpiły jedynie dwie roszady personalne.

W porównaniu do spotkania w Legionowie, w miejsce Damiana Michalskiego i Emile Thiakane od pierwszej minuty na boisku pojawili się Patryk Janasik i Piotr Giel, najlepszy strzelec zespołu. Poza tą dwójką na murawie zameldowali się: Lenarcik, Magiera, Kendzia, Bartosiak, Flaszka, Sierczyński, Ryszka, Rachwał, Garuch.

Niestety zanim mecz na dobre się rozkręcił, to bełchatowianie już przegrywali. W trzeciej minucie pojedynku, po rzucie rożnym, Kamil Juraszek wyprowadził gości na prowadzenie. Druga bramka padła niedługo przed przerwą i znowu dla „Rodowitych”. Ponownie na listę strzelców wpisał się Juraszek. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Przyjezdni stworzyli sobie w pierwszej odsłonie jeszcze dwie dobre okazje, ale Lenarcik uratował kolegów.

„Brunatni” tak na dobrą sprawę przebudzili się gdzieś po godzinie gry, bo wcześniej choć prowadzili grę, to niewiele z tego wynikało. W końcu jednak stworzyli coś konkretnego i od razu trafili do siatki. Kontaktowego gola zdobył Bartłomiej Bartosiak. Dobra postawa bełchatowian w drugiej połowie spotkania została nagrodzona jednym punktem. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Dawid Flaszka wykończył kapitalną kontrę Emile Thiakane, doprowadzając do remisu 2:2.

Przy okazji derbów województwa nie można nie wspomnieć o kibicach GieKSy, którzy licznie pojawili się na stadionie i zgotowali fantastyczną atmosferę na trybunach. Szkoda, że piłkarze biało-zielono-czarnych dostosowali się do ich poziomu tylko w ostatnich trzydziestu minutach, bo można było się dziś pokusić o komplet punktów.

PGE GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 2:2 (0:2)
Bramki: Bartosiak (64.), Flaszka (89.) – Juraszek (3., 39.)
Kartki: Rachwał, Bartosiak, Flaszka