Reklama

Wicepremier Sasin zabiera głos w sprawie GKS. Koncern PGE wesprze klub pod warunkiem, że...

Opublikowano:
Autor:

Wicepremier Sasin zabiera głos w sprawie GKS. Koncern PGE wesprze klub pod warunkiem, że... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeśli gmina Kleszczów zdecyduje się pomóc finansowo bełchatowskiemu GKS, to spółka PGE GiEK wróci do rozmów w sprawie poprawy sytuacji ekonomicznej klubu. Taki warunek w oficjalnym piśmie do Rady Powiatu postawił wicepremier i Minister Aktywów Państwowych – Jacek Sasin. To odpowiedź na stanowisko i pismo radnych powiatowych w sprawie górniczego klubu.

Sprawa przyszłości bełchatowskiego GKS zatacza coraz szersze kręgi. Okazuje się, że o sytuacji w górniczym klubie wypowiadają się nawet osoby piastujące najwyższe rządowe stanowiska. W oficjalnym piśmie do Rady Powiatu w Bełchatowie zabrał głos Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych – Jacek Sasin. Korespondencja trafiła na ręce przewodniczącego rady – Sławomira Malinowskiego. Była to odpowiedź na stanowisko radnych „dot. sytuacji klubu sportowego GKS Bełchatów S.A.”, w której stwierdzono, że pomimo trwającej od 2007 roku współpracy sponsoringowej pomiędzy PGE i bełchatowskim klubem, znalazł się on w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Minister zauważył też, że w umowach sponsoringowych widnieje zapis umożliwiający ich rozwiązanie w przypadku problemów finansowych klubu.

W piśmie można przeczytać, że w wyjaśnieniach „przedłożonych resortowi aktywów państwowych podkreślono również, iż zostały podjęte działania mające na celu rozwiązanie zaistniałej sytuacji”. Minister Sasin w piśmie do Rady Powiatu odsłania kulisy spotkania z władzami gminy Kleszczów, które było „poświęcone kwestii ewentualnej partycypacji Gminy Kleszczów w kosztach funkcjonowania GKS Bełchatów”. Była mowa m.in. o zawarciu stosownej umowy sponsoringowej z najbogatszą gminą w Polsce. W przesłanej korespondencji możemy przeczytać, że w spotkaniu wzięli udział m.in. wiceprezes PGE GiEK – Andrzej Kopertowski, wójt gminy Kleszczów – Sławomir Chojnowski, a także przedstawiciele związków zawodowych z kopalni: Waldemar Lutkowski oraz Adam Olejnik.

- Wójt Gminy Kleszczów, powołując się na dyscyplinę wydatkowania gminnych środków budżetowych oraz brak możliwości formalnoprawnych, nie wyraził woli odnośnie jakiegokolwiek dofinansowania klubu – możemy przeczytać w piśmie od Ministra Aktywów Państwowych.

Wicepremier Sasin zaznaczył jednak, że wciąż jest możliwe finansowanie klubu przez koncern PGE GiEK. Postawił jednak konkretny warunek.

- W sytuacji, w której Gmina Kleszczów znajdzie możliwość wsparcia Klubu, spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA zadeklarowała gotowość do kontynuacji rozmów, celem osiągnięcia rozwiązania polepszającego sytuację ekonomiczną GKS Bełchatów, akceptowalnego przez wszystkich interesariuszy i społeczność lokalną – napisał minister Jacek Sasin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE