Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiana na A1. Jadąc do Łodzi napotkacie "wielkie rondo"

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Zmiana na A1. Jadąc do Łodzi napotkacie "wielkie rondo" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała komunikat informując, że od dzisiaj budowa autostrady A1 na odc. „A” Tuszyn – Piotrków Trybunalski Południe wkracza w kolejny etap. Węzeł Piotrków Trybunalski południe zostanie wyłączony z eksploatacji, dobra wiadomość jest taka, że ruch w tym miejscu będzie się odbywał bez utrudnień – powstanie bowiem rondo.

- W miejsce zamkniętego węzła kierowcy dostaną do dyspozycji drogę objazdową, która będzie funkcjonowała jak wielkie rondo o nieregularnym kształcie wokół zamkniętego węzła. Ruch będzie się tam odbywał według takich zasad, jakie obowiązują na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym. Dojeżdżając do tymczasowego „ronda” trzeba będzie skręcić w prawo i jechać do miejsca, w którym będziemy chcieli je opuścić. Takie rozwiązanie pozwoli na utrzymanie wszystkich kierunków jazdy i zapewni jej płynność. Zatem jadąc np. od Łodzi, będzie można zjechać w kierunku Bełchatowa na DK 74, pojechać w stronę Częstochowy DK1, skręcić do centrum Piotrkowa Trybunalskiego, a nawet zawrócić do Łodzi. Analogicznie we wszystkich pozostałych kierunkach. Jazda po rondzie będzie się odbywała jednym pasem o szerokości 4,5 metra, jednak na łukach został on poszerzony do 5,5 metra, a dodatkowo wykonane zostały pobocza z kruszywa. Zapewni to bezproblemową jazdę nawet największym samochodom ciężarowym. Istotną kwestią jest fakt, że znaczne odcinki tymczasowego ronda, zostaną w przyszłości wykorzystane jako stałe elementy nowego węzła, w postaci łącznic i dróg serwisowych – informuje GDDKiA.

Zmiany rozpoczęły się już dzisiaj od rana. Do późnych godzin popołudniowych może też potrwać wdrażanie nowej organizacji ruchu, w tym czasie można więc spodziewać się utrudnień na drodze. Z informacji od GDDKiA wynika, że taka organizacja ruchu będzie obowiązywać około półtora roku – tyle ma zająć rozbiórka starego i budowa nowego węzła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE