Reklama

Uwaga kierowcy! Ogólnopolska akcja policji - "suszą" na drogach

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy!  Ogólnopolska akcja policji  - "suszą" na drogach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak informują policjanci, dziś w całym kraju prowadzone są kontrole w ramach akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Tym samym funkcjonariusze chcą, by kierujący przestrzegali obowiązujących ograniczeń na drogach krajowych.

- Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych – wyjaśniają policjanci

Mundurowi chcą przede wszystkim działać prewencyjnie, ale...Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

- Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – zaznaczają funkcjonariusze i dodają: - Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE