Reklama

Reklama

Urząd ogłasza nabór wniosków. Czy znów kolejki ustawią się już w nocy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Urząd ogłasza nabór wniosków. Czy znów kolejki ustawią się już w nocy? - Zdjęcie główne

W lipcu tego roku przed rozpoczęciem naboru wniosków w pierwszej edycji programu, przed urzędem gminy ustawiła się ogromna kolejka. Powstał nawet komitet kolejkowy, a niektórzy spędzili przed budynkiem całą noc | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już 10 stycznia gmina Bełchatów rozpocznie nabór wniosków w ramach programu dofinansowań do zakupu i montażu urządzeń ograniczających emisję zanieczyszczeń. To już druga edycja programu, w którym można dostać pieniądze na zakup fotowoltaiki, pompy ciepła czy kotła gazowego. Podczas poprzedniego naboru powstał komitet kolejkowy, a najbardziej wytrwali mieszkańcy pod urzędem spędzili… dwie noce.

Reklama

Urząd gminy Bełchatów po nowym roku planuje rozpocząć ponowny nabór wniosków do programu dofinansowań na zakup urządzeń ograniczających emisję zanieczyszczeń. To druga edycja programu. Pierwsza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że mieszkańcy zapisywali się w komitecie kolejkowy i czekali… przez całą noc.

Teraz do podziału gmina ma również dużą pulę pieniędzy. Na dofinansowanie do zakupu i montażu m.in. pompy ciepła, kotła gazowego, pieca na biomasę, mikroinstalacji fotowoltaicznych czy kolektorów słonecznych, urząd w 2023 roku zamierza przeznaczyć łącznie 4 mln zł.

Jak informuje gmina, nabór wniosków rozpocznie się 10 stycznia, a potrzebne dokumenty będzie można składać w pokoju nr 55 (II piętro) budynku Urzędu Gminy Bełchatów w godz. 7.30 -15.00 aż do wyczerpania puli środków.

- Zasady naboru ogłaszamy już teraz, aby nasi mieszkańcy mieli wystarczająco dużo czasu na zastanowienie się nad tym, czy i na jakie zadanie składać dotację. Myślę, że świąteczne spotkania w wielu domach będą dobrą okazją, by przedyskutować ten temat - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - Zwiększyliśmy ogólną pulę środków w programie, podnieśliśmy też poziom dofinansowania dla poszczególnych zadań. Na dodatek mieszkańcy, którzy na początku stycznia złożą wniosek, będą mieć czas do 15 listopada na zrealizowanie tego zadania – dodaje.

Jak informuje urząd, w drugiej edycji wzrosną również kwoty dotacji na poszczególne urządzenia, przy czym w przypadku pomp ciepła są one zróżnicowane i zależą od klasy energetycznej. Mieszkańcy w zależności od rodzaju urządzenia będą mogli otrzymać od 6 do 16 tys. zł. Na dotację można liczyć również w przypadku ogrzewania elektrycznego i kotłów zgazowujących drewno, a mieszkańcy osoby, którzy chcą się starać o dofinansowanie na fotowoltaikę, nie muszą też wymieniać dotychczasowego źródła ogrzewania na ekologiczne.

- Poza tym dopuszczono składanie wniosków o dofinansowanie dla domów w budowie pod warunkiem, że obiekt zostanie oddany do użytku w ciągu 12 miesięcy od daty zakończenia realizacji przedsięwzięcia – informuje urząd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy