Reklama

Reklama

Uczniowie wyremontowali mieszkanie. Stworzyli... „brygadę remontową” [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podopieczni Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie stworzyli „brygadę remontową”. Uczniowie przeprowadzili remont mieszkania jednej z bełchatowskich rodzin oraz lokalu, w którym mieszka wychowanka domu dziecka.

Reklama

Umiejętności budowlane, które uczniowie nabyli w pracowniach Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Czaplinieckiej, postanowili wykorzystać, aby pomóc  potrzebującym. Młodzi ludzie utworzyli uczniowską brygadę remontową i po lekcjach podjęli się prac remontowych w mieszkaniu rodziny z trójką dzieci oraz w lokalu, w którym mieszka wychowanka domu dziecka.

- Wybór tych miejsc nie był przypadkowy. Chodziło o wsparcie osób w trudnej sytuacji materialnej – informuje bełchatowskie starostwo.

Podopieczni CKZ pomalowali ściany i naprawili zniszczenia w łazience. Co ważne, sami też, dzięki sponsorom, pozyskali potrzebne do prac materiały.

Projekt „uczniowskiej brygady remontowej” został zgłoszony do ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych pt. „Zwolnieni z teorii”, która ma na celu zachęcenie młodych ludzi do tworzenia własnych przedsięwzięć i nabywania kompetencji, takich jak współpraca, komunikacja czy przywództwo.

- Olimpiada polega na znalezieniu pomysłu na akcję społeczną, zaplanowanie jej począwszy od nazwy po pozyskanie partnerów i budżetu, stworzenie całego projektu na platformie www.zwolnienizteorii.pl, a także przeprowadzenie akcji w praktyce – informuje bełchatowskie starostwo.

Uczeń, który ukończy projekt, zostaje finalistą olimpiady i zdobywa międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami, wydany przez Project Management Institute ATP.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy