Reklama

Trwa kolejna policyjna akcja. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy zachowania wobec pieszych i rowerzystów

Opublikowano:
Autor:

Trwa kolejna policyjna akcja.  Pod czujnym okiem funkcjonariuszy zachowania wobec pieszych i rowerzystów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj policjanci prowadzą kolejną akcję pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz rowerzystów. Ponadto, policjantom nie umkną także inne przewinienia niezgodne z prawem.Akcja pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" jest organizowana w naszym kraju już po raz ósmy. Ma ona na celu zredukowanie wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów, a także zwiększenie świadomości kierowców. Najwięcej potrąceń pieszych ma miejsce właśnie na przejściach dla nich przeznaczonych, czyli w teorii tam, gdzie powinni oni czuć się bezpiecznie.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża - informuje KPP w Bełchatowie.

Każdy kierowca zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów powinien zwiększyć swoją czujność. Jest też druga strona medalu, rowerzyści, przez wzgląd na to, że nie zawsze są dobrze widoczni, nie mogą bezrefleksyjnie wjeżdżać na jezdnię.

Piesi oraz rowerzyści niezależnie od pory roku powinni wyposażyć się w odblaski, które ułatwiłyby widoczność ich po zmroku oraz w obszarze niezabudowanym. Rowerzyści natomiast, są zobowiązani do zamontowania w rowerze oświetlenia i korzystania z niego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE