Reklama

Reklama

To rondo było zmorą kierowców, zostanie zlikwidowane. GDDKiA wprowadza zmiany na A1 koło Piotrkowa

Opublikowano: pon, 28 gru 2020 15:14
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

To rondo było zmorą kierowców, zostanie zlikwidowane. GDDKiA wprowadza zmiany na A1 koło Piotrkowa - Zdjęcie główne

foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rondo tymczasowe koło Piotrkowa, które powstało w związku z przebudową autostrady A1, zostanie zlikwidowane. GDDKiA wprowadza nową organizację ruchu. W najbliższych dniach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Reklama

Tymczasowe rondo na wysokości Piotrkowa Tryb., które od ponad roku było zmorą wielu kierowców i powodowało olbrzymie korki, w najbliższych dniach zostanie zlikwidowane. GDDKiA wprowadza nową organizację ruchu – tym samym znikną dwa skrzyżowania jednopoziomowe, które znacząco spowalniały ruch na dwóch węzłach: Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8) i Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74).

Jak informuje GDDKiA, we wtorek, 29 grudnia, rozpocznie się wdrażanie nowej organizacji ruchu na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. W związku z tym w godz. 9-11 będzie konieczne wstrzymanie na blisko godzinę ruchu na drodze ekspresowej S8 na wysokości węzła Piotrków Trybunalski Północ. W tym samym czasie, również na godzinę, zamknięty zostanie ruch na autostradzie A1 na jezdni w kierunku Katowic około półtora kilometra przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód. Ruch w stronę  Łodzi będzie się odbywał normalnie.

Jadący od strony Warszawy będą mogli ominąć zamknięty odcinek zjeżdżając na węźle Piotrków Trybunalski Wschód na DK91 i kontynuować podróż w stronę Radomska. Z kolei podróżujący z kierunku Łodzi powinni zjechać na węźle Tuszyn na DK12/91 i tą trasą jechać w kierunku południowym.

Kolejny etap prac związanych ze zmianą organizacji ruchu zostanie nastąpi w środę 30 grudnia także w godz. 9-11, w związku z likwidacją tymczasowego ronda u zbiegu autostrady A1 i DK 74.  W tym czasie nastąpi całkowite zatrzymanie ruchu na dwie godziny na wszystkich wlotach  ronda od strony: Łodzi, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa.

- Po wprowadzeniu zmian, ruch na osi północ – południe będzie się odbywał na wprost, bez konieczności zwalniania i zatrzymywania. Radykalnie poprawi to warunki podróżowania tym  - jednym z najważniejszych szlaków kraju – informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

Przejazd między Piotrkowem Trybunalskim i Bełchatowem będzie się odbywał w obu kierunkach po nowym – północnym wiadukcie węzła Piotrków Trybunalski Południe.

- Mimo wprowadzonych zamian, na węźle zostaną utrzymane wszystkie relacje skrętne, jednak ze względu na fakt, że to rozwiązania tymczasowe, będą wymagały od kierowców dużej dozy koncentracji i bardzo uważnego czytanie oznakowania – informuje Maciej Zalewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    kierowca bombowca.

    A już myślałem że chodzi o nowe "rondo" skrzyżowanie o ruchu okrężnym ul.Wojska Polskiego a Armii Krajowej, bubel nad bublami, przejazdy i przejścia dla pieszych za blisko obwiedni zatrzymując się by przepuścić cyklistę tył samochodu zostaje na obwiedni co uniemożliwia jazdę tym co znajdują się na rondzie.Tylko rozbudowane rondo turbinowe na tym sk... Rozwiń

  • rok temu | ocena +0 / -24

    Susan Benson

    Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usł... Rozwiń