Reklama

Reklama

To rondo było zmorą kierowców, zostanie zlikwidowane. GDDKiA wprowadza zmiany na A1 koło Piotrkowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

To rondo było zmorą kierowców, zostanie zlikwidowane. GDDKiA wprowadza zmiany na A1 koło Piotrkowa - Zdjęcie główne

foto GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rondo tymczasowe koło Piotrkowa, które powstało w związku z przebudową autostrady A1, zostanie zlikwidowane. GDDKiA wprowadza nową organizację ruchu. W najbliższych dniach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Reklama

Tymczasowe rondo na wysokości Piotrkowa Tryb., które od ponad roku było zmorą wielu kierowców i powodowało olbrzymie korki, w najbliższych dniach zostanie zlikwidowane. GDDKiA wprowadza nową organizację ruchu – tym samym znikną dwa skrzyżowania jednopoziomowe, które znacząco spowalniały ruch na dwóch węzłach: Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8) i Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74).

Jak informuje GDDKiA, we wtorek, 29 grudnia, rozpocznie się wdrażanie nowej organizacji ruchu na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. W związku z tym w godz. 9-11 będzie konieczne wstrzymanie na blisko godzinę ruchu na drodze ekspresowej S8 na wysokości węzła Piotrków Trybunalski Północ. W tym samym czasie, również na godzinę, zamknięty zostanie ruch na autostradzie A1 na jezdni w kierunku Katowic około półtora kilometra przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód. Ruch w stronę  Łodzi będzie się odbywał normalnie.

Jadący od strony Warszawy będą mogli ominąć zamknięty odcinek zjeżdżając na węźle Piotrków Trybunalski Wschód na DK91 i kontynuować podróż w stronę Radomska. Z kolei podróżujący z kierunku Łodzi powinni zjechać na węźle Tuszyn na DK12/91 i tą trasą jechać w kierunku południowym.

Kolejny etap prac związanych ze zmianą organizacji ruchu zostanie nastąpi w środę 30 grudnia także w godz. 9-11, w związku z likwidacją tymczasowego ronda u zbiegu autostrady A1 i DK 74.  W tym czasie nastąpi całkowite zatrzymanie ruchu na dwie godziny na wszystkich wlotach  ronda od strony: Łodzi, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa.

- Po wprowadzeniu zmian, ruch na osi północ – południe będzie się odbywał na wprost, bez konieczności zwalniania i zatrzymywania. Radykalnie poprawi to warunki podróżowania tym  - jednym z najważniejszych szlaków kraju – informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

Przejazd między Piotrkowem Trybunalskim i Bełchatowem będzie się odbywał w obu kierunkach po nowym – północnym wiadukcie węzła Piotrków Trybunalski Południe.

- Mimo wprowadzonych zamian, na węźle zostaną utrzymane wszystkie relacje skrętne, jednak ze względu na fakt, że to rozwiązania tymczasowe, będą wymagały od kierowców dużej dozy koncentracji i bardzo uważnego czytanie oznakowania – informuje Maciej Zalewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy