Reklama

Reklama

Szykują wielki remont dróg w Bełchatowie. Dwie główne ulice, a także wiele osiedlowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szykują wielki remont dróg w Bełchatowie. Dwie główne ulice, a także wiele osiedlowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd miasta w Bełchatowie ogłosił przetarg na „budowę i modernizację infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa”. Szacunkowy koszt inwestycji, która jest podzielona na pięć części, to bagatela…21 mln zł! Sprawdziliśmy, co kryje się pod tym zamówieniem i o jakich dokładnie robotach drogowych jest mowa.

Reklama

Okazuje się, że w przetargu uwzględniony jest gruntowny remont dwóch głównych ulic w Bełchatowie: Staszica i Armii Krajowej. Roboty mają polegać na odtworzeniu nawierzchni jezdni i chodników wraz z wykonaniem nowego oznakowania pionowego i poziomego, dostosowaniem przejść dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwsza ma być remontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej/Goetla. Z kolei w przypadku drugiej z ulicy prace obejmą fragment od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego aż do ul. Goetla/Staszica. Zaplanowano też remont ul. Goetla na odcinku od skrzyżowania ze Staszica/Armii Krajowej do planowanej obwodnicy wschodniej. Szacunkowy koszt robót w przypadku tych trzech ulic to ponad 6 mln zł.

W planach jest też budowa dróg z odwodnieniem oraz oświetlenia. Dotyczy to m.in. ul. Dębowej, ul. Czeremchowej, ul. Leszczynowej wraz z siecią kanalizacji na tych ulicach, budowę oświetlenia na ul. Dębowej i Leszczynowej, a także remont istniejącego chodnika i budowę brakujących jego fragmentów. Szacunkowy koszt robót to też ok. 6 mln zł.

 

 

Kolejna część przetargu dotyczy remontu osiedlowych uliczek i miejsc parkingowych. Na osiedlu Dolnośląskim ma zostać odtworzona nawierzchnia ulicy, która jest zjazdem z ul. Lipowej w kierunku bloku nr 133, a także drogi od ul. Wojska Polskiego do bloku nr 22, ulicy przy bloku 225, jezdni na wysokości bloku 137 z dostosowaniem miejsc parkingowych do ruchu jednokierunkowego, uliczki osiedlowej przy blokach 316,317,318 oraz kolejnej jezdni przy bloku 315. Z kolei na osiedlu Przytorze prace planowane są na ul. Hubala, ul. Norwida, ul. Słowackiego (na wysokości bloków 1-4), a na osiedlu Ludwików na ul. Braci Śniadeckich plus skrzyżowanie z ul. Sercańską oraz ul. Ślusarskiego, ul. Konopackiej oraz ul. Wagnera. Szacowana wartość inwestycji to prawie 4 mln zł.

W planach jest również rozbudowa drogi na osiedlu Dolnośląskim w pobliżu bloków 219, 220 i 221. W ramach inwestycji rozebrana zostanie stara nawierzchnia, a jezdnia zostanie przebudowana, powstaną też nowe chodniki i zjazdy, a także odwodnienie. Przebudowana zostanie również istniejąca zatoka postojowa. Powstanie też nowe oświetlenie uliczne. Szacunkowy koszt to 3,1 mln zł.

Miasto w ramach przetargu planuje też budowę i przebudowę miejsc parkingowych wraz z „ciągami jezdnymi”, chodnikami i oświetleniem w rejonie miejskiego targowiska. Szacowany koszt inwestycji to 2,1 mln zł.

Przetarg został podzielony na pięć części i dla każdej z nich firmy mogą również składać oddzielne oferty częściowe. Wykonawca inwestycji będzie miał 2 lata na jej realizację. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy