Reklama

Reklama

Szansa na wsparcie finansowe dla uczniów. Urząd zachęca do składania wniosków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Szansa na wsparcie finansowe dla uczniów. Urząd zachęca do składania wniosków - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie z bełchatowskich szkół, którzy otrzymali wcześniej stypendium szkolne, teraz mogą starać się o jego przedłużenie. Urząd miasta pozyskał kolejne pieniądze na wypłatę stypendiów oraz zasiłków szkolnych.

Reklama

Jak informuje magistrat, dodatkowe fundusze na stypendia oraz zasiłki szkolne dotyczą okresu od stycznia do czerwca tego roku. Urzędnicy przypominają, że aby ubiegać się o przedłużenie stypendium szkolnego konieczne jest złożenie odpowiedniego oświadczenia. Trzeba w nim potwierdzić, że nadal spełnia się określone kryteria, a także wyraża się zgodę na zmianę decyzji przyznającej świadczenie pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

Do otrzymania stypendium lub zasiłku uprawnieni są uczniowie zamieszkali na terenie Bełchatowa, bez względu na miejsce nauki.

- Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe – informuje bełchatowski magistrat.

 

 

Stypendium szkolne przysługuje osobie pochodzącej z rodziny, w której miesięczna wysokość dochodu netto na osobę nie przekracza kwoty 600 zł. Urząd zaznacza, że w przypadku zmiany dochodu, liczby osób w rodzinie czy miejsca zamieszkania, należy przedstawić w tej sprawie stosowne dokumenty.

Pomoc może być przydzielana w formie m.in. całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, kosztów związanych z wyjazdami na zielone szkoły, wycieczki szkolne, uczestnictwa w edukacyjnych spektaklach teatralnych lub projekcjach filmowych, a także pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym (m.in. zakup książek, zeszytów, pomocy szkolnych, stroju na zajęcia wychowania fizycznego, plecaka itp.) czy pokrycia kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania, w szczególności kosztów dojazdu środkami komunikacji zbiorowej, zakwaterowania w bursie lub internacie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy