Reklama

Reklama

Studenci z Kleszczowa nie mogą narzekać. Na konta wpłynęło... studenckie "500+". Gmina wydaje na żaków całkiem spore kwoty

Opublikowano: śr, 15 sty 2020 12:34
Autor:

Studenci z Kleszczowa nie mogą narzekać. Na konta wpłynęło... studenckie "500+". Gmina wydaje na żaków całkiem spore kwoty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Studenci z terenu gminy Kleszczów otrzymali spory zastrzyk gotówki. Jeszcze w ubiegłym roku najbogatsza gmina w Polsce podjęła decyzję o przyznaniu studenckiego „500+ dla osób zameldowanych na jej terenie. Ostatecznie pieniądze co miesiąc będą trafiały do aż 162 młodych osób z Kleszczowa i okolic. Miesięcznie na konta żaków wpływa z budżetu gminy łącznie 88 tys. zł.

Reklama

Gmina Kleszczów, która swoje bogactwo zawdzięcza podatkom płaconym przez kopalnię i elektrownię Bełchatów, postanowiła mocno wspomóc studentów. Rada Gminy jeszcze w ubiegłym roku podjęła uchwałę o utworzeniu studenckiego „500+”. Krótko mówiąc, prawie każdy z żaków z terenu bogatej gminy, może liczyć na pomoc finansową. Wystarczy spełnić tylko kilka podstawowych warunków: trzeba mieć mniej niż 26 lat oraz być zameldowanym przez co najmniej 3 lata na terenie gminy Kleszczów, a także sumiennie studiować i nie powtarzać roku na uczelni. Wówczas co miesiąc na konto wpłynie z gminy 500 zł, po wcześniej zawartej umowie z urzędem.

Takim zastrzykiem gotówki nikt z młodych nie pogardzi, dlatego też ustawiła się długa kolejka chętnych. Jak poinformowała gmina, ostatecznie pozytywnie rozpatrzono 162 wnioski (spośród 164) złożone przez studentów. Gmina już wypłaciła zaległe transze za październik, listopad oraz grudzień na kwotę 243,7 tys. zł. Na każdą kolejną miesięczną transzę pomocy dla studentów gmina będzie przeznaczała łącznie 88 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  michail kvietniov

  Jeszcze jeden komentarz, a zobaczycie!!!

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   michail kvietniov

   To przestań to robić no...

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Michail Kvietniov

    Co robić ?

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  michail kvietniov

  i po co im to ja do szkoly niechodze ale mi dajcie

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   michail kvietniov

   zamilcz podróbko !

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    michail kvietniov

    Wyjazd z mojego konta pedały z gejksy!!!