Reklama

Studenci z Kleszczowa nie mogą narzekać. Na konta wpłynęło... studenckie "500+". Gmina wydaje na żaków całkiem spore kwoty

Opublikowano:
Autor:

Studenci z Kleszczowa nie mogą narzekać. Na konta wpłynęło... studenckie "500+". Gmina wydaje na żaków całkiem spore kwoty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Studenci z terenu gminy Kleszczów otrzymali spory zastrzyk gotówki. Jeszcze w ubiegłym roku najbogatsza gmina w Polsce podjęła decyzję o przyznaniu studenckiego „500+ dla osób zameldowanych na jej terenie. Ostatecznie pieniądze co miesiąc będą trafiały do aż 162 młodych osób z Kleszczowa i okolic. Miesięcznie na konta żaków wpływa z budżetu gminy łącznie 88 tys. zł.

Gmina Kleszczów, która swoje bogactwo zawdzięcza podatkom płaconym przez kopalnię i elektrownię Bełchatów, postanowiła mocno wspomóc studentów. Rada Gminy jeszcze w ubiegłym roku podjęła uchwałę o utworzeniu studenckiego „500+”. Krótko mówiąc, prawie każdy z żaków z terenu bogatej gminy, może liczyć na pomoc finansową. Wystarczy spełnić tylko kilka podstawowych warunków: trzeba mieć mniej niż 26 lat oraz być zameldowanym przez co najmniej 3 lata na terenie gminy Kleszczów, a także sumiennie studiować i nie powtarzać roku na uczelni. Wówczas co miesiąc na konto wpłynie z gminy 500 zł, po wcześniej zawartej umowie z urzędem.

Takim zastrzykiem gotówki nikt z młodych nie pogardzi, dlatego też ustawiła się długa kolejka chętnych. Jak poinformowała gmina, ostatecznie pozytywnie rozpatrzono 162 wnioski (spośród 164) złożone przez studentów. Gmina już wypłaciła zaległe transze za październik, listopad oraz grudzień na kwotę 243,7 tys. zł. Na każdą kolejną miesięczną transzę pomocy dla studentów gmina będzie przeznaczała łącznie 88 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE