3. Liga: GKS Bełchatów z pierwszym zwycięstwem w 2024 roku!

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

3. Liga: GKS Bełchatów z pierwszym zwycięstwem w 2024 roku! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

SportW sobotnim hicie 22. kolejki sezonu 2023/2024 rozgrywek III ligi (Grupa 1) piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Jaki przebieg miał ten pojedynek?

Wyjazdowa konfrontacja GKS-u ze Świtem była potyczką trzeciej z piątą drużyną w tabeli, a przez gospodarzy została nawet okrzyknięta „hitem sezonu”. Bełchatowianie w dwudziestu jeden kolejkach wywalczyli 38 punktów i tracili do liderów z Grodziska Mazowieckiego oraz Warszawy sześć oczek, podczas gdy ich sobotni rywal zdobył trzy punkty mniej.

Na początku rundy wiosennej nieco lepiej spisywali się piłkarze z Nowego Dworu Mazowieckiego, „Brunatni” wciąż czekali na premierowe zwycięstwo w 2024 roku.
W pierwszej rundzie trzecioligowych zmagań starcie GKS – Świt zakończyło się remisem 1:1. Jak było w rewanżu?

Losy rewanżowego starcia rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W siódmej minucie sobotniego pojedynku wynik spotkania otworzył Patryk Skórecki, który wykończył błyskawiczną kontrę bełchatowian. Asystę przy tym trafieniu zanotował Łukasz Wroński. Kwadrans później na listę strzelców wpisał się Hubert Karpiński, który popisał się skutecznym uderzeniem z głowy po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego. Można więc powiedzieć, że trener Bogdan Jóźwiak miał nosa, bo obaj zawodnicy tym razem rozpoczęli spotkanie w pierwszym składzie i momentalnie odpłacili golami za okazane im zaufanie.

W drugiej połowie Biało-Zielono-Czarni pilnowali korzystnego wyniku i wywiązali się z tego zadania w sposób wzorowy, nie pozwalając przeciwnikowi nawet na zdobycie kontaktowej czy też honorowej bramki przed własną publicznością. Czyste konto cieszy prawie tak bardzo jak pierwszy w 2024 roku komplet punktów.

Dzięki wygranej ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, „Brunatni” zmniejszyli do czterech oczek stratę do drugiej w tabeli Legii II Warszawa, bo stołeczny zespół tylko zremisował w Elblągu z miejscową Concordią. Na czele tabeli III Ligi (Grupa 1) niezmiennie Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która wygrała 5:0 z GKS-em Wikielec.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Bełchatów 0:2 (0:2)
Bramki: Skórecki (7'), Karpiński (22')

Wyjściowy skład GKS-u: Otczenaszenko – Szymorek, Trzeboński, Wójcik, Grzelak – Bartosiak, Golański, Skórecki, Krasa, Wroński – Karpiński.

W Wielką Sobotę (30 marca) piłkarze GKS-u Bełchatów podejmą na własnym stadionie Pilicę Białobrzegi. Początek tego meczu o godzinie 15:00. Niespełna tydzień później, bo w piątek 5 kwietnia o godzinie 19:00, Biało-Zielono-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Unią Skierniewice.