Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

III Liga: GKS Bełchatów i Broń Radom podzieliły się punktami na inaugurację rundy wiosennej! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

SportSobotnim meczem z Bronią Radom piłkarze GKS-u Bełchatów zainaugurowali rundę wiosenną sezonu 2023/2024 w grupie pierwszej III ligi. Jak przebiegła inauguracja rundy wiosennej przy Sportowej 3?

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka przerwę zimową spędzili na trzecim miejscu ligowej tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do Pogoni Grodzisk Mazowiecki oraz Legii II Warszawa, a więc z realnymi szansami na awans do II ligi. Tak wysoką pozycję „Brunatni” zawdzięczali przede wszystkim świetnym występom na własnym boisku, gdzie odnieśli siedem zwycięstw i dwukrotnie podzielili się punktami z rywalem. GIEKSA Arena jesienią była twierdzą nie do zdobycia. Czy pozostała nią również po pierwszym meczu rundy wiosennej sezonu 2023/2024?

W 19. kolejce III Ligi (Grupa 1) rywalem GKS-u Bełchatów była ósma w tabeli Broń Radom, który w pierwszej części rozgrywek wywalczyła siedem punktów mniej od Biało-Zielono-Czarnych. W bezpośrednim starciu górą również byli bełchatowianie, którzy wygrali na Mazowszu 2:1 po trafieniach Przemysława Zdybowicza i Bartłomieja Bartosiaka. Nie było to jednak łatwe spotkanie.

Górnicza jedenastka była też faworytem rewanżu i jak na faworyta przystało bełchatowianie objęli prowadzenie już w 12. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się niezawodny Mateusz Szymorek. Niestety goście jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania za sprawą Owczarka. Nie takiego obrotu spraw spodziewali się kibice GKS-u Bełchatów.

Po przerwie mecz toczony był w szybkim tempie, ale żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Głównie za sprawą doskonale dysponowanych bramkarzy, którzy kilkukrotnie musieli naprawiać błędy swoich kolegów. Koniec końców zespoły podzieliły się punktami, z czego bardziej zadowoleni mogą być goście, którzy przed meczem jedno oczko wzięliby zapewne w ciemno.

GKS Bełchatów – Broń Radom 1:1 (1:1)
Bramki: Szymorek (12.) - Owczarek (42.)

Szkoda tego remisu, ale seria meczów bez porażki na GIEKSA Arenie została przedłużona i mimo wszystko udało się odrobić jeden punkt straty do Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która niespodziewanie przegrała 1:2 z ŁKS-em 1926 Łomża. W drugiej kolejce rundy wiosennej grupy pierwszej III Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów zagrają na wyjeździe z Concordią Elbląg. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 12:00 w niedzielę 10 marca. Powrót na GIEKSA Arenę w sobotę 16 marca, kiedy to do naszego miasta zawita Mławianka Mława.