BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów przegrał z liderem rozgrywek

Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on X.com

BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów przegrał z liderem rozgrywek - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on X.com

Sport W sobotnie popołudnie zespół GKS-u Bełchatów podejmował na własnym boisku drużynę Unii Skierniewice, lidera grupy pierwszej trzecioligowych rozgrywek. Jak na tle tak mocnego rywala wypadli piłkarze z naszego miasta?

„Brunatni” do konfrontacji ze skierniewiczanami przystępowali po dłuższej przerwie, spowodowanej przełożeniem ubiegłotygodniowego pojedynku z Legią II Warszawa, jako siódmy zespół ligowej tabeli z 10 punktami na koncie (3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki) i bilansem bramkowym 7:3. Przed wspomnianą pauzą podopieczni Artura Derbina odnieśli trzy kolejne zwycięstwa, w tym bardzo cenne nad ówczesnym liderem tabeli, ŁKS-em Łomża (2:0), z którym w miniony weekend mierzyła się Unia Skierniewice i tylko zremisowała (1:1).

W Bełchatowie nikt nie miał jednak wątpliwości, że sobotnie starcie z Unią  będzie bardzo trudnym wyzwaniem. Nie tylko ze względu na załamanie pogody i "ciężką" murawę. W poprzednim sezonie bełchatowianie w rywalizacji z piłkarzami ze Skierniewic wywalczyli zaledwie jedno oczko, remisując 1:1 na GIEKSA Arenie. Na wyjeździe minimalnie lepsi byli rywale (2:3). Czy za trzecim podejściem udało się w końcu zgarnąć komplet punktów?

Losy pojedynku rozstrzygnęły się już na samym jego początku, bo po zaledwie ośmiu minutach przyjezdni prowadzili dwoma bramkami. Gola na 0:1 zdobył w trzeciej minucie spotkania Kamil Sabiłło, który wykończył akcję przeprowadzoną lewą stroną boiska, dokładając nogę do wyłożonej mu w okolice pola bramkowego piłki. Pięć minut później było już 0:2, bo Konrad Kowalczyk skutecznie główkował po miękkiej wrzutce w pole karne. Bełchatowianie byli bliscy zdobycia kontaktowej bramki w 44. minucie, ale piłka po „centrostrzale” Artura Golańskiego z rzutu wolnego odbiła się od słupka.

W 61. minucie gola na 1:2 zdobył Bartłomiej Bartosiak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Sebastianie Kwaczreliszwilim. Pomimo walecznej postawy i walki do ostatniej sekundy o zmianę wyniki, nic więcej podopiecznym Artura Derbna nie udało się już zdziałać i tym samym ponieśli trzecią porażkę w sezonie.

PGE GiEK GKS Bełchatów – Unia Skierniewice  1:2 (0:2)
Bramki: Bartosiak  (61') - Sabiłło (3'), Kowalczyk (8'0

Wyjściowy skład GKS-u: Tomkiel – Szymorek, Czerech, Bartosiński, Sarnik – Napolov, Nowakowski, Golański, Wroński – Gryszkiewicz, Bartosiak.

W 9. kolejce sezonu 2024/2025 BetClic 3. Ligi (Gr. 1) piłkarze GKS-u Bełchatów zmierzą się na wyjeździe z Polonią Lidzbark Warmiński, w pojedynku który zaplanowano na godzinę 19:00 w piątek 20 września. W środę 25 września Biało-Zielono-Czarni rozegrają zaległy mecz z Legią II Warszawa, a na Sportową 3 wrócą w niedzielę 29 września, kiedy to podejmą Lechię Tomaszów Mazowiecki (godz. 16:00).