3. Liga: Olimpia Zambrów i GKS Bełchatów podzieliły się punkami

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

3. Liga: Olimpia Zambrów i GKS Bełchatów podzieliły się punkami - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

SportW przedostatniej kolejce sezonu 2023/2024 na trzecioligowych boiskach drużyna GKS-u Bełchatów rywalizowała na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Jakim wynikiem zakończyła się ta konfrontacja?

Piłkarze bełchatowskiego klubu do rywalizacji z Olimpią Zambrów przystępowali w fatalnych nastrojach, bo świeżo po porażce 1:5 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przed sobotnim meczem „Brunatni” zajmowali piąte miejsce w tabeli grupy pierwszej 3. Ligi, podczas gdy ich przeciwnik był na czternastej pozycji. Obie ekipy dzieliło 16 punktów. Jesienią „Brunatni” pokonali rywala z województawa podlaskiego w stosunku 3:0 po dublecie Szymorka i trafieniu Skóreckiego.

Rewanż rozpoczął się dla bełchatowian fatalnie, bo już w 11. minucie atracili bramkę z rzutu karnego. Na listę strzelców wpisał się Patryk Malinowski. Tuż przed przerwą, już w doliczonym czasie gry, „Brunatni” odpowiedzieli trafieniem Bartłomieja Bartosiaka i znowu znaleźli się w grze o komplet punktów.

Jednak w 58. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Tym razem Leonida Otczenaszenkę pokonał pokonał Eryk Jarzębski. Kiedy już wydawało się, że Biało-Zielono-Czarni poniosą jedenastą porażkę w sezonie, po raz drugi do siatki rywala trafił Bartosiak, który wykorzystując rzut karny ustalił wynik sobotniego spotkania na 2:2.

Olimpia Zambrów – GKS Bełchatów 2:2 (1:1)
Bramki: Malinowski (11.), Jarzębski (58.) – Bartosiak (45., 88.)
Skład GKS-u: Otczenaszenko – Szymorek, Nowak, Holik, Sarnik – Łaski, Golański, Bartosiak, Grzelak, Wroński - Zdybowicz

W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 GKS Bełchatów podejmie na własnym boisku drużynę Legii II Warszawa. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17:00 w sobotę 8 czerwca.