3. Liga: GKS Bełchatów traci dystans do lidera z Grodziska Mazowieckiego!

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

3. Liga: GKS Bełchatów traci dystans do lidera z Grodziska Mazowieckiego! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W sobotnie popołudnie piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali o ligowe punkty z drużyną ŁKS-u 1926 Łomża. Jakim wynikiem zakończyła się konfrontacja rozgrywana w ramach 26. kolejki sezonu 2023/2024?

„Brunatni” do potyczki w Łomży przystępowali po środowej porażce 0:2 z Pelikanem Łowicz w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski oraz po bezbramkowym remisie w spotkaniu ligowym z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w miniony weekend. Przed starciem z Biało-Czerwonymi podopieczni Bogdana Jóźwiaka tracili do lidera rozgrywek dziewięć oczek, a do drugiej w stawce Legii II Warszawa siedem punktów.

Drużyna GKS-u Bełchatów była faworytem rywalizacji z ŁKS-em 1926 Łomża, który okupował trzynaste miejsce w tabeli grupy pierwszej 3. Ligi, mając w swoim dorobku zaledwie 27 punktów, czyli o 18 mniej od Biało-Zielono-Czarnych. W rundzie jesiennej górnicza jedenastka rozbiła tego rywala w stosunku aż 5:1 po trafieniach Skóreckiego, Golańskiego, Wrońskiego, Szymorka i  Zdybowicza. Jak przebiegał rewanż?

Niestety już w 9. minucie drużyna gospodarza otworzyła wynik sobotniego starcia. Akcję zapoczątkowaną szybkim wyrzutem z autu wykończył po dograniu z bocznego sektora boiska 20-letni Adrian Bielka, który w przeszłości jako młodziutki talent był wypożyczany z Korony Kielce do bełchatowskiego klubu. W pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie.

W 57. minucie ponownie dał o sobie znać Bielka, który urwał się obrońcom i dograł w pole bramkowe, gdzie do piłki dopadł Hubert Antkowiak i podwyższył na 2:0. Sztab szkoleniowy GKS-u próbował reagować na bieg boiskowych spraw sięgając po zmiany, ale koniec końców „Brunatni” nie zdołali zdobyć nawet honorowej bramki. Jakby tego było mało, w 94. minucie Alex Protaziuk popisał się fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego i ostatecznie znokautował Biało-Zielono-Czarnych.

ŁKS 1926 Łomża – GKS Bełchatów 3:0 (1:0)
Bramki: Bielka (9.), Antkowiak (57.), Protaziuk (90.+)

ŁKS: A. Olszewski – Skowronek, Mich, Winsztal, Wenger, B. Olszewski, Bielka, Michasiewicz, Antkowiak, Kuźma, Karmański
GKS: Otczenaszenko – Grzelak, Wójcik, Holik, Sarnik – Szymorek, Golański, Krasa, Wroński – Karpiński, Zdybowicz

Tym samym siódma porażka Szymorka i spółki w sezonie 2023/2024 stała się faktem. W sobotę grał też lider z Grodziska Mazowieckiego i zgarnął komplet punktów, co oznacza, że powiększył swoją przewagę nad bełchatowianami do aż 12 oczek. W 27. kolejce 3. Ligi drużyna GKS-u Bełchatów podejmie na stadionie przy Sportowej 3 zespół Victorii Sulejówek (sobota 27 kwietnia, godzina 17:00), a w majówkę zmierzy się na wyjeździe z Wartą Sieradz (piątek 3 maja, 17:00).