3. Liga: GKS Bełchatów lepszy od rezerw Jagiellonii Białystok!

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

3. Liga: GKS Bełchatów lepszy od rezerw Jagiellonii Białystok! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

SportW meczu 31. kolejki grupy pierwszej 3. Ligi 2023/2024 drużyna GKS-u Bełchatów podejmowała Jagiellonię II Białystok. Jakim wynikiem zakończyła się sobotnia konfrontacja na stadionie przy Sportowej 3?

Piłkarze GKS-u Bełchatów pokonali w tygodniu 3:2 Legionovię Legionowo i tym samym przerwali serię sześciu ligowych meczów bez zwycięstwa. Wygrana ta nie zmieniła sytuacji w tabeli, bo szansa na awans została zaprzepaszczona już wcześniej, ale może stanowić nowe otwarcie dla zespołu prowadzonego przez Patryka Rachwała.

Przynajmniej takie były nadzieje przed konfrontacją z rezerwami Jagiellonii Białystok, które zajmowały czternaste miejsce w tabeli i miały tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Przewaga bełchatowian nad tym przeciwnikiem wynosiła dokładnie trzynaście oczek, ale jesienią to zespół z Podlasia był lepszy w bezpośrednim starciu.

Rewanż rozpoczął się po myśli bełchatowian, którzy już w szóstym minucie objęli prowadzenie po bramce Jarosława Trzebońskiego. Niestety ten sam zawodnik na pięć minut przed przerwą otrzymał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska za faul taktyczny na środku boiska. Szczęśćie w nieszczęściu, źe już do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, ale działo się tyle, że wydarzeniami można by obdzielić kilka innych spotkań.

Po kwadransie gry w drugiej połowie GKS grał już w dziewiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczyły Mikołaj Grzelak! Rezerwy Jagiellonii grały z przewagą dwóch zawodników tylko kilka minut, bo sędzia po raz drugi ukarał Alana Rybaka i wyrzucił go z boiska. Końcówka meczu to show Leonida Otczenaszenki, który w 83. minuci obronił uderzenie zmierzające pod poprzeczkę, a w 88. skutecznie interweniował przy rzucie karnym!!!

Jakby mało było dramaturgii, sędzia doliczył aż siedem minut, podczas których grający w przewdze goście stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe. Najpierw po raz trzeci Otczenaszenko zatrzymał Polkowskiego, a w ostatniem minucie meczu golkipera Biało-Zielono-Czarnych uratował słupek! Tym samym GKS Bełchatów pokonał Jagiellonię II Białystok, odnosząc tym samym piętnaste zwycięstwo na trzecioligowych boiskach.

GKS Bełchatów – Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0)
Bramki: Trzeboński (6.)
Czerwone kartki: Trzeboński (41.), Grzelak (62.) - Rybak (69.)

GKS: Otczenaszenko - Grzelak, Trzeboński, Wójcik, Sarnik – Golański, Nowak, Wroński – Łaski, Karpiński, Bartosiak
Jagiellonia II: Piekutowski – Olszewski, Kobus, Czerech, Pankiewicz, Stypułowski, Polkowski, Wasilewski, Wojdakowski, Rybk, Vinicius.

W 32. kolejce podopieczni Patryka Rachwała zagrają na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki (sobota 25 maja, 18:00), a tydzień później wybiorą się na mecz z Olimpią Zambrów (1 czerwca). Powrót na GIEKSA Areną w sobotę 8 czerwca, kiedy to zostanie rozegrana ostatnia kolejka sezonu 2023/2024. Rywalem Legia II Warszawa.