3. Liga: GKS Bełchatów lepszy od Pilicy Białobrzegi, ale po ciężkim boju!

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

3. Liga: GKS Bełchatów lepszy od Pilicy Białobrzegi, ale po ciężkim boju! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

SportW sobotnie popołudnie piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali u siebie z Pilicą Białobrzegi. Spotkanie to zostało rozegrane w ramach 23. kolejki sezonu 2023/2024 grupy pierwszej III Ligi. Jak "Brunatni" poradzili sobie z ligowym autsajderem?

Faworytem sobotniej potyczki byli podopieczni Bogdana Jóźwiaka, którzy w poprzedniej serii gier pokonali na wyjeździe 2:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki, odnosząc premierowe zwycięstwo w rundzie wiosennej. „Brunatni” z 41 punktami na koncie zajmowali trzecią pozycję ze stratą sześciu oczek do lidera z Grodziska Mazowieckiego oraz czterech do wicelidera z Warszawy. Pilica wywalczyła tylko 18 oczek, z czego pięć w 2024 roku, i zajmowała spadkową, przedostatnią pozycję w tabeli.

W rundzie jesiennej Biało-Zielono-Czarni wygrali na wyjeździe aż 5:1 po hattricku Bartłomieja Bartosiaka oraz trafieniach Artura Golańskiego i Patryka Skóreckiego. Jak było w rewanżowym starciu, do którego doszło w Wielką Sobotę na GIEKSA Arenie?

Można powiedzieć, że rewanż rozpoczął się od trzęsienia ziemi, bo już w dziewiątej minucie pojedynku prowadzenie objął zespół gości. Na listę strzelców wpisał Adrian Kazimierczak. Na odpowiedź bełchatowian nie trzeba było długo czekać, bo już osiem minut później do wyrównania doprowadził Łukasz Wroński. Do przerwy 1:1, ale stroną przeważającą był GKS, który nie wykorzystał między innymi rzutu karnego.

Bartłomiej Bartosiak, który nie wykorzystał jedenastki w pierwszej połowie, zrehabilitował się w drugiej. Biało-Zielono-Czarni długo nie byli w stanie uporać się z dobrze zorganizowaną defensywą rywala. W końcu dokonał tego „Bartas”, który w 84. minucie raz jeszcze podszedł do rzutu karnego i tym razem zamienił go na bramkę Jak się okazało kilka minut później, był to gol na wagę trzech punktów!

GKS Bełchatów – Pilica Białobrzegi 2:1 (1:1)
Bramki: Wroński (19.), Bartosiak (84.) - Kazimierczak (9.)
Wyjściowy skład GKS-u: Otczenaszenko – Szymorek, Trzeboński, Wójcik, Grzelak – Bartosiak, Golański, Skórecki, Krasa, Wroński – Karpiński.

Zwycięstwo odniesione w Wielką Sobotę w tabeli niewiele zmienia, jeśli chodzi o sytuację bełchatowian, bo Pogoń i Legia II również zgarnęły po trzy oczka. Co dalej? W piątek 5 kwietnia piłkarze GKS-u Bełchatów zagrają na wyjeździe z Unią Skierniewice. Tydzień później, w sobotę 13 kwietnia kluczowe w kontekście walki o awans spotkanie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz ten odbędzie się na GIEKSA Arenie. Początek o godzinie 16:00.