Reklama

Spirytus z przemytu trafił do bełchatowskiego szpitala. Posłuży w walce z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Spirytus z przemytu trafił do bełchatowskiego szpitala. Posłuży w walce z koronawirusem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital Wojewódzki w Bełchatowie otrzymał 100 litrów spirytusu, który zostanie przeznaczony do produkcji środków odkażających. Alkohol, pochodzący z przemytu, przekazała Krajowa Administracja Skarbowa w Łodzi. Łącznie do szpitali w regionie trafi ponad 8 tys. litrów spirytusu.

Nielegalny spirytus przejęty przez Krajową Administrację Skarbową pomoże w walce z koronawiursem. Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, do szpitali w regionie trafi ponad… 8 tysięcy litrów spirytusu.

- Alkohol pochodzi z nielegalnego obrotu, wobec którego zapadło orzeczenie o przepadku na rzecz Skarbu Państwa. W normalnej procedurze sprzedalibyśmy go do przerobu do składu podatkowego. Teraz będzie wykorzystywany do produkcji środków odkażających w walce z koronawirusem – informuje Agnieszka Pawlak z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Pierwsze partie spirytusu już zostały przekazane do placówek w regionie. Jak poinformowała KAS w Łodzi, pomoc dotarła również do bełchatowskiego szpitala, który otrzymał 100 litrów spirytusu. Alkohol dostarczono również do szpitala w Radomsku (500 litrów). Z kolei aż 3 tysiące litrów otrzymał Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi, gdzie alkohol w całości zostanie przeznaczony na środek do dezynfekcji rąk. Przekazano również 400 litrów do Szpitala MSWiA w Łodzi.

- W najbliższych dniach spirytus trafi do kolejnych placówek, które złożyły zapotrzebowanie. Łącznie przekażemy nieco ponad 8 tysięcy litrów spirytusu – informuje Agnieszka Pawlak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE