Reklama

Sołtys chce budowy ścieżki rowerowej. Mieszkańcy będą mogli zagłosować

Opublikowano:
Autor:

Sołtys chce budowy ścieżki rowerowej. Mieszkańcy będą mogli zagłosować  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy już niebawem mieszkańcy Bełchatowa i okolicznych miejscowości będą mogli przejechać się kolejnych odcinkiem ścieżki rowerowej? Jest na to duża szansa. Sołtys Zawad wpadł na pomysł, aby zgłosić do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego projekt budowy ciągu pieszo-rowerowego w Zawadach wzdłuż drogi wojewódzkiej 485. Potrzebna jest tylko mobilizacja mieszkańców i liczne głosy, które będzie można oddawać już od 7 września.

Już niebawem wzdłuż drogi wojewódzkiej 485 może powstać kolejny odcinek ścieżki dla rowerzystów. Pomysł budowy ciągu pieszo-rowerowego od granic Bełchatowa do skrzyżowania z drogą w kierunku Dobrzelowa, zgłosił do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego sołtys Zawad. Projekt przewiduje budowę ścieżki dla pieszych i rowerzystów o szerokości 2,5 metra i długości 380 metrów. Tym samym przedłużona zostałaby ścieżka rowerowa biegnąca na terenie miasta wzdłuż ulicy Pabianickiej.

Jak informuje urząd gminy Bełchatów, projekt pozytywnie przeszedł ocenę formalną i oficjalnie został zakwalifikowany i dopuszczony do głosowania w puli wojewódzkiej. Głosowanie rozpoczyna się 7 września, a potrwa do 18 września.

- Na inwestycję w Zawadach zagłosować będzie mógł każdy dorosły mieszkaniec naszego województwa – informują urzędnicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE