Reklama

Reklama

Śmigłowiec i specjalna policyjna grupa! Mundurowi zapowiadają duże działania

Opublikowano: pt, 24 sty 2020 21:51
Autor:

Śmigłowiec i specjalna policyjna grupa! Mundurowi zapowiadają duże działania - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zimowy wypoczynek zaczynają takie województwa jak: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Na drogach, zwłaszcza w centralnej Polsce gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne, należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi.

Reklama

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

- W ubiegłoroczne ferie doszło na naszym terenie do 112 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób a 144 zostały ranne - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

W tym roku w okresie od 10 stycznia do 23 stycznia policja interweniowała w związku z 89 wypadkami, w których zginęły 4 osoby a 107 zostało rannych. Przed nami newralgiczny weekend powrotów.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w najbliższą niedzielę, 26 stycznia , do działań łódzka policja angażuje dodatkowo śmigłowiec i grupę SPEED.

- Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi - podkreślają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do przepisów ruchu drogowego , a szczególnie ci, którzy będą rażąco przekraczać prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami.

- Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym - kończą policjanci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  michail kvietniov

  brawo policja zniszczcie kiboluw

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Obserwator

   Mam głęboką nadzieje iż niedługo ktoś Cię odwiedzi i wyślę na Przymusowe leczenie Psychiatryczne bo ewidentnie masz ''problemy''. Mimo wszystko Zdrowia.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  michail kvietniov

  Tylko prawicowy Bełchatuw

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   O.Tadeusz

   Bujaj się trollowski kmiocie

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Ferie

  Ubiegłoroczne ferie trwały 3 dni?

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   św. Walenty

   i wystarczy!