Reklama

Reklama

Seniorka wpuściła do domu złodziei. Policjanci z Bełchatowa mówią, jak się ustrzec przed takimi kradzieżami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Seniorka wpuściła do domu złodziei. Policjanci z Bełchatowa mówią, jak się ustrzec przed takimi kradzieżami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja poinformowała o kradzieży, jakiej dokonała dwójka mężczyzn. Sprawcy, podając się za pracowników spółdzielni weszli do mieszkania starszej kobiety i wykorzystując sytuację okradli ją z pieniędzy.

Reklama

Starsza bełchatowianka padła ona ofiarą złodziei, podszywających się pod pracowników "mieszkaniówki".

- Do drzwi 75-latki zapukało dwóch mężczyzn, którzy działając pod legendą pracowników spółdzielni weszli do mieszkania pokrzywdzonej. Wykorzystując ufność oraz nieuwagę starszej pani ukradli jej pieniądze - informuje oficer prasowa KPP Bełchatów, kom. Iwona Kaszewska.

Policjanci prowadzą obecnie czynności zmierzające do ustalenia sprawców tej kradzieży. Jednocześnie, funkcjonariusze apelują, by rozmawiać z seniorami i uświadamiać ich o tego typu zagrożeniach.

- Rozmawiajcie Państwo ze swoimi rodzicami, dziadkami, krewnymi, sąsiadam czy znajomymi zamieszkującymi samotnie o tego rodzaju zagrożeniach. Warto przypominać starszym osobom, że nie należy ufać obcym osobom i nie wpuszczać ich do mieszkań - informuje Iwona Kaszewska.

Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie w Bełchatowie doszło też do dwóch włamań na os. Dolnośląskim. O sprawie pisaliśmy w artykule "Włamania na os. Dolnośląskim. W obu przypadkach złodziej działał tak samo".  Mimo, że w obu przypadkach system działania złodziei był inny, to przytaczane historie powinny dać jasny sygnał mieszkańcom Bełchatowa i okolic do wzmożonej czujności.

Funkcjonariusze przypominają też, że o wszystkich podejrzanych wizytach należy niezwłocznie poniformować policję pod numerem alarmowym 112.

Mundurowi podają listę zasad, które mogą pomóc ochronić się przed złodziejami:

  • Nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia, kto stoi po drugiej stronie!
  • Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych, bez wcześniejszego upewnienia się, kim one są,
  • Bądź ostrożny przy wpuszczaniu urzędników, pracowników spóldzielni, z reguły takie wizyty są anonsowane przez urząd lub administrację spółdzielni
  • Masz prawo do uzyskania danych osoby i firmy, która reprezentuje,
  • Możesz ustalić numer telefonu np. do spółdzielni mieszkaniowej, zadzwonić i upewnić się, czy jest to pracownik uprawniony do wykonywania określonych usług,
  • Miej przygotowaną listę najważniejszych instytucji (spółdzielnia, Zakład Energetyczny, Gazownia) bądź zadzwoń na Policję na numer alarmowy 112!
  • Zapewnij sobie czas – umów się na następne spotkanie lub ustal możliwość telefonicznego kontaktu,
  • Obcej osoby nie pozostawiaj w pokoju bez ciągłego osobistego lub innego domownika nadzoru. Najczęściej przestępcy działają parami. Pilnuj każdego z nich, nie pozwalaj na rozdzielenie się i oddalenie uniemożliwiające śledzenie tego, co taka osoba robi w mieszkaniu,
  • Nie przechowuj w domu dużych kwot pieniędzy!
  • Współdziałaj z sąsiadami w zakresie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania!

Pamiętajmy ! Pomysłowość przestępców ciągle ewoluuje. Preteksty jakie wymyślają aby zwieść, oszukać, okraść swoją ofarę są bardzo różne. Bez skrupułów okradają ludzi podszywając się pod różne instytucje. Bądźmy ostrożni i rozmawiajmy z Seniorami o takich zagrożeniach - apelują policjanci z Bełchatowa.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE