Reklama

Reklama

Włamania na os. Dolnośląskim. W obu przypadkach złodziej działał tak samo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Włamania na os. Dolnośląskim. W obu przypadkach złodziej działał tak samo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W poniedziałek, 9 listopada na os. Dolnośląskim w Bełchatowie doszło do dwóch włamań do mieszkań. Celem złodzieja padła biżuteria warta kilka tysięcy złotych. Nad sprawą pracują obecnie śledczy oraz prokuratura. Policjanci apelują o ostrożność.

Reklama

Funkcjonariusze z KPP Bełchatów potwierdzają, że 9 listopada wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące włamań do mieszkań na os. Dolnośląskim – mowa konkretnie o blokach nr. 145 i 149. Złodziej około godziny 18:00 dostał się na balkony ulokowane na parterze, a następnie wyłamał drzwi i dostał się do środka. Relacje mieszkańców jednego z bloków wskazują też, że złodziej początkowo próbował wyłamać zamek drzwi wejściowych - co mu się nie udało. Włamywacz miał poruszać się po klatce bez maseczki, a nawet mówić "dzień dobry" do mijanych mieszkańców. Nagranie z monitorinngu jest już w rękach policji. 

Łupem złodziei padła biżuteria, która w obu przypadkach była warta około 3 tysiące złotych – łaczne straty wynoszą więc około 6 tys. zł.

- Obecnie nad sprawą pracują policjanci śledczy, którzy pod naadzorem prokuratury prowadzą czynności zmierzające do wykrycia sprawców. Funkcjonariusze dokonali już oględzin obu mieszkań i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne – informuje Iwona Kaszewka, oficer prasowa KPP Bełchatów.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę. Proszą również mieszkańców, którzy mogli być świadkami tych zdarzeń o kontakt z komendą policji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE