Reklama

Ruszył internetowy rejestr pedofilów i gwałcicieli. Możesz sprawdzić, czy są w nim osoby z twojej okolicy

Opublikowano:
Autor:

Ruszył internetowy rejestr pedofilów i gwałcicieli. Możesz sprawdzić, czy są w nim osoby z twojej okolicy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraz z nowym rokiem Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Znaleźć można tam zdjęcia i dane najgroźniejszych pedofilów i gwałcicieli.

Rejestr jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości TUTAJ

W części ogólnodostępnej znajdują się imiona i nazwiska oraz fotografie prawie 800 skazanych prawomocnie pedofilów, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia, a także pedofilów-recydywistów oraz sprawców gwałtów ze szczególnym okrucieństwem, których wyroki nie uległy zatarciu.

Jak mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, ochrona dzieci przed krzywdą jest ważniejsza niż prawo do anonimowości pedofilów.

- Ktoś, kto krzywdzi dzieci w niewyobrażalny sposób, odciskając piętno na całym ich późniejszym życiu, musi się liczyć z najsurowszymi konsekwencjami. Należy mu się wieloletni wyrok. Tacy przestępcy muszą się też liczyć z napiętnowaniem. Po wyjściu z więzienia powinni być pod stałą kontrolą - tłumaczył powstanie rejestru Ziobro.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE