Reklama

Remontują wodociąg. Mogą wystąpić problemy z wodą w różnych częściach Bełchatowa

Opublikowano:
Autor:

Remontują wodociąg. Mogą wystąpić problemy z wodą w różnych częściach Bełchatowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Remont głównej magistrali wodociągowej, który prowadzi spółka WOD.-KAN. może w różnych częściach miasta powodować spadek ciśnienia wody. Oznacza to prawdopodobieństwo wystąpienia czasowego utrudnienia z dostarczaniem wody na wyższe kondygnacje bloków. Sytuację może pogłębiać intensywne podlewanie przez mieszkańców prywatnych terenów zielonych.

Modernizowana magistrala ma 30 lat, wykonana została w starej technologii z żeliwnych materiałów, co w przeszłości powodowało wiele awarii. Aby utrzymać na wysokim i bezpiecznym pod względem mikrobiologicznym poziomie jakość przesyłanej wody, konieczna była renowacja magistrali.

Inwestycja prowadzona będzie od ujęcia wody na Myszakach do ul. Sienkiewicza. Nowoczesny rurociąg położony zostanie na odcinku blisko 2,5 km. Prace wykonywane są metodą bezwykopową, tzn. większość prowadzona będzie pod ziemią, bez konieczności rozkopywania gruntu.

- Postawiliśmy na tę technologię, bo w porównaniu z tradycyjną metodą jest mniej uciążliwa dla mieszkańców i bardziej uzasadniona ekonomicznie. Dzięki temu nie ma potrzeby rozbierania, a później odtwarzania nawierzchni, ingerencji w inne sieci czy zakłócania ruchu na drogach – mówi Piotr Pierzchała, prezes bełchatowskiej spółki WOD.-KAN.

Modernizacja magistrali może wpływać na obniżenie ciśnienia płynącej wodociągami wody. Ponadto wysokie temperatury powodują, że mieszkańcy intensywnie podlewają swoje ogródki. W efekcie w różnych częściach Bełchatowa mogą wystąpić utrudnienia z dostarczaniem wody na wyższe kondygnacje bloków. By te utrudnienia ograniczyć do minimum, spółka WOD.-KAN. prosi mieszkańców o niepodlewanie ogrodów w godzinach wieczornych – między 18 a 22.

Obok renowacji głównej magistrali wodociągowej, WOD.-KAN. remontuje także główne kolektory sanitarne. Modernizacja ma być prowadzona na ok. 3 km fragmencie od ul. Pileckiego do oczyszczalni ścieków przy ul. Piotrkowskiej oraz od ul. Staszica do placu zabaw przy os. Okrzei. Także w tym przypadku prace prowadzone są metodą bezwykopową. Spółka WOD.-KAN. remontuje magistralę na odcinku od ul. Olsztyńskiej do Piłsudskiego

Wszystko ma kosztować spółkę ponad 21 mln zł. Na realizację zadania WOD.-KAN. pozyskał dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na poziomie ok. 13 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE