Reklama

Reklama

Remont alei Wyszyńskiego już wkrótce. Kiedy ruszy wahadło dla kierowców?

Opublikowano: ndz, 25 lip 2021 13:36
Autor:

Remont alei Wyszyńskiego już wkrótce. Kiedy ruszy wahadło dla kierowców? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na pierwszą połowę sierpnia zaplanowano remont alei Wyszyńskiego. Na czas robót jezdnia nie będzie całkowicie zamknięta. Kierowców czekają jednak utrudnienia, bo obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

Reklama

Remont, a raczej „lifting” jezdni, zaplanowano na odcinku pomiędzy rondami Solidarności i Strzelców Polskich. Roboty drogowe na alei Wyszyńskiego mają potrwać około dwóch tygodni. Początek jest planowany na pierwszą połowę sierpnia. Wykonawca prac ma sfrezować starą nawierzchnię, wymieni pokrywy w studzienkach na betonowe, a na sam koniec położy ok. 7 tysięcy metrów kwadratowych nowego asfaltobetonu. Wymienione zostaną również krawężniki.

Magistrat chce zsynchronizować roboty na alei Wyszyńskiego z kończącym się właśnie remontem ulicy Zamoście.

- Prace na Zamościu dobiegają końca, to zatem dobry moment, aby ruszyć z Wyszyńskiego. Dzięki temu kierowcy nie powinni mieć problemów z przejazdem w tym rejonie miasta. Roboty prowadzić będzie ta sama firma, która remontowała ulicę Pileckiego. Mam nadzieję, że i w tym przypadku pójdą one równie szybko - mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Jak informuje magistrat, na remontowanym odcinku będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Na odcinku od ul. Wojska Polskiego do alei Jana Pawła II będzie odbywała się ona wahadłowo. Na remontowanej drodze ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (17)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Trophy

  Najlepsze jest to, że lud emocjonuje się „nowymi inwestycjami”, które są tak naprawdę (pominąwszy ich uzasadnienie) tylko kręceniem lodów (przysłowiowym). Nawet powierzchowna analiza pokazuje skandaliczne lekceważenie interesu publicznego, pod którym ukrywa się zwykłe złodziejstwo...

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Aga

  Czy ktoś wie kiedy skończy się remont ulicy Kwiatowej?

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -6

  isruuu

  Wielotysięczne manifestacje przeciwko paszportom sanitarnym odbywają się w sobotę w wielu miastach Francji. W Paryżu, Lyonie i Marsylii doszło do potyczek manifestujących z policją, która użyła gazu łzawiącego. W Paryżu odbywają się co najmniej trzy marsze, w których uczestniczy łącznie kilka tysięcy osób W pobliżu dworca Saint-Lazare policjanci na motocyklach strzelali do demonstrantów gazem łzawiącym. Poza Paryżem do demonstracji przeciwko ustawie antycovidowej doszło też w ponad stu miastach całego kraju. Trwające demonstracje przeciwko paszportom sanitarnym przekształcają się w starcia z policją. Protestujący w rozmowie z mediami podkreślają, że paszport sanitarny jest: „dyskryminacją” i „błędem politycznym prezydenta Emmanuela Macrona”.W Strasburgu około 4 tys. osób demonstruje, skandując „wolność, wolność” i wzywając prezydenta Macrona do dymisji. „Żółte kamizelki, antyfaszyści, feministki, związkowcy, obywatele, wściekli, ekolodzy... Żadnego państwa, żadnego kraju, żadnego szefa. Czas się obudzić” – można przeczytać na jednym z transparentów.W Lille manifestanci na ulicach miasta skandowali „wolność, wolność”. Na transparentach protestujący napisali m.in.: „Moje zdrowie jest prywatne” „Wirus to Macron”.„Jesteśmy po to, aby bronić wolności, bronić naszych zdobyczy, które tracimy. Bronimy prawa do wyboru. Nie jesteśmy antyszczepionkowcami, ale to nie jest szczepionka, to eksperyment, czekamy na informacje zwrotne i chcemy zachować prawo wyboru” – powiedział jeden z demonstrujących, Pascal, asystent pielęgniarski, cytowany przez stację BFM TV.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -5

   siooo

   „Polskie Żółte Kamizelki” to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających „opór bezprawiu rządu i policji”. Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -1

  Izba Karna

  Radosne bezrozumne trwonienie pieniędzy publicznych (pochodzą z podatków) to niewiedza, bezmyślność, albo nawet premedytacja. Zagadka do rozwiązania przez śledczych. Przypomnę, że takie barachło inwestycyjne liczone dziesiątkami, to praktyka każdej ekipy zwanej „władzami miasta” lub przez część mieszkańców zatrzymanych na poziomie gimbazowym „włodarzami”. Czyli nie jest ważne, która kanapa u władzy została wybrana i tak wyborcy (suweren) zostaną zrobieni w przysłowiowego głupka. Kilka lat temu prezydent miasta Chrzanowski „wyremontował dobrą” ulicę Wyszyńskiego. Remont polegał na wyrwaniu podłoża z grubej warstwy betonu wraz z nawierzchnią, co stworzyło w miejscu jezdni ponad metrowej głębokości rów, który wypełniono ponownie betonem o wyraźnie niższej jakości, który pokryto tandetną nawierzchnią. To kosztowało w milionach złotych — kredytów Unii zwanych dotacjami, których „nie można zmarnować” (twierdzenie prezydenta i bezradnych). I tak się to kreci radośnie wokół wydawania radosnego publicznych pieniędzy na „tężnie”, „rewitalizacje”, niszczenie drzew i roślinności, „ronda”, „obwodnice” i tak dalej... A miasto dalej pozostaje na równi pochyłej upadku z kondycją rozrzuconej bezładnie wiochy. Nie jest to dziwne kiedy spojrzeć na jeszcze większe trwonienie dużych pieniędzy w Kopalni i Elektrowni, gdzie normą są fałszywe modernizacje (bloków), nikomu niepotrzebne hale za 100 mln, lub historyczna już inwestycja za rząd 2 mld „suche odpopielanie” pocięta na złom i nigdy nieeksploatowana... To tylko przykłady. Wyliczanie? Zabrakłoby miejsca na forum i dlatego tu nastąpi wielki krach... I jak to na prowincji business się kręci, lud biadoli, ale wybiera, a patron ulicy przewraca się w grobie.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -2

   Anty Izba Karna

   wystartuj w wyborach, zostań prezydentem i pokaż jak to się robi :)

   • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Kobra

    Antygłupku, a właściwie trolliku — taki malutki nic nie rozumiejący, to nie prezydent ma decydujący głos, bo jest tylko organem wykonawczym władzy lokalnej, choć jest bardzo ważne, by był to przedstawiciel kompetentny z cennym doświadczeniem. To radni Rady Miasta są decydentami i kontrolerami z twojego namaszczenia... Niestety maść jest prymitywnie śmierdząca i dlatego demokracja niszczy Bełchatów, zamiast rozwijać...

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Miłego dnia .

  Dobrze osobówki puścić ul . Edwardów ciężarowe nowym światem --zamoście . A osiedlowych puszczać warunkowo . Zrobić to w tydzień , firma która by to nie robiła i tak zrobi to dobrze jak ma sprzęt i dobry asfalt a nie smołę przypilnować studzienki i nie wpuszczać ponad normatywne dopakowane po brzegi patelnie i tiry . Ustawić krokodylki przez miesiąc , droga jak stół .

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -8

  Nigdy nie będę się szczepil buhhhaaa

  Roztrwonili kasiore

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -2

   Buhhhaaa

   Boję się igły buhhhaaa

 • 3 miesiące temu | ocena +13 / -0

  Kama

  Mam pytanie kiedy motocykliści przestaną zatruwac nam każdą niedzielę kto na to pozwala

  • 3 miesiące temu | ocena +8 / -0

   Kam

   Jak to niedzielę? Codziennie jakiś debil jeździ tym ujostwem, nawet w nocy jak człowiek chce spać.

 • 3 miesiące temu | ocena +20 / -1

  LOL

  Pytanie do redakcji! Co się dzieje z obwodnicą Bełchatowa? Miała ruszyć budowa na wiosnę z wielką pompą i wszyscy nabrali wody w usta! Ani słowa w temacie inwestycji, dla której był wyłoniony wykonawca i zabezpieczone finansowanie. Proszę zgłębić temat.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

   Antek

   Nic! Blok, bo to fanaberia PGE Tuczarni... Bzdura.

  • 3 miesiące temu | ocena +17 / -4

   Obserwator

   RDOŚ dostał z góry przymus hamowania tej inwestycji tak długo jak się da, ze względu na fakt iż ZDW i wojewoda nie zamierza finansować tej drogi. W Bełchatowie w UM zwolnili kierowniczkę ds inwestycji która wywierała odpowiedni nacisk na wojewodzie aby budować tą drogę to teraz nie ma nikogo upartego z magistratu EBE aby tą inwestycję wymusić na łódzkim ZDW. W skrócie politycy mieli podkładkę do *********** swoich kocopołów, a po wyborach można było olać sprawę.

   • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

    kumaty

    wojewoda? a ja myślałem że to marszałek województwa zarządza zdw

   • 3 miesiące temu | ocena +16 / -0

    LOL

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Prawdę mówiąc rozwiała moje wątpliwości i potwierdziła przypuszczenia. Resztę znam i wiem o kogo chodzi. U nas nie ma nikogo kto mógłby zadbać o dobro tego miasta i regionu...