Reklama

Reklama

Remont drogi w centrum Bełchatowa. Szykują się utrudnienia i objazdy [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczął się remont ulicy Czyżewskiego na odcinku od skrzyżowania z Dąbrowskiego aż do ulicy Staszica. Magistrat zapowiada, że w związku z robotami wprowadzone zostaną objazdy.

Reklama

Na ulicy Czyżewskiego pojawiły się pierwsze ekipy drogowców, którzy rozpoczęli prace przy remoncie jezdni na odcinku od Dąbrowskiego aż do skrzyżowania z ulicą Staszica. Obecnie trwa wymiana zniszczonych krawężników, w dalszej kolejności planowane jest frezowanie obecnego zniszczonego asfaltu i położenie nowej nawierzchni.

- Ulica Czyżewskiego jest bardzo istotna dla układu komunikacyjnego w centrum naszego miasta, a jej nawierzchnia na odcinku od Staszica do Dąbrowskiego prosiła się o remont. Cieszymy sie, że w tej kwestii udało nam się dojść do porozumienia z Powiatem Bełchatowskim. Dzięki temu mogliśmy zająć się oczekiwanym przez bełchatowian remontem – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Prace na ulicy Czyżewskiego swoim zakresem obejmą również m.in. wymianę włazów i pokryw studni kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, a na końcu położenie nowej nawierzchni. 

Jak informuje magistrat, w związku z planowanymi pracami, od 31 października konieczne będzie zamknięcie remontowanego odcinka jezdni. Dzięki temu asfalt będzie można położyć od razu na całej szerokości jezdni.

Jak będą wyglądały objazdy w związku z remontem Czyżewskiego?

 • do ul. Sportowej dojedziemy przez Czyżewskiego od ul. Północnej,

 • ul. Harcerska będzie dwukierunkowa,

 • do bloków nr 4, 5 i 6 na os. 1 Maja będzie można dojechać z ul. Kempfinówka bądź od strony południowej obecnie jednokierunkową ulicą wzdłuż miejskiego żłobka i przedszkola nr 4, która na czas remontu będzie dwukierunkowa,

 • do bloów TBS-u wjedziemy od strony ul. Targowej.

 •  

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy