Reklama

Reklama

Rada Miejska w Bełchatowie o wojnie na Ukrainie. Decyzja w sprawie współpracy z rosyjskim miastem

Opublikowano: czw, 24 lut 2022 10:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Miejska w Bełchatowie przyjęła stanowisko w sprawie wojny na Ukrainie. Zawieszono również współpracę z rosyjskim miastem Sowieck. Przed urzędem zdemontowano drogowskaz z nazwą tego miasta i rosyjską flagą.

Reklama

W czwartek, 24 lutego (godz. 10) rozpoczeła się sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie. Na początku obrad, miejski radny - Marcin Rzepecki, złożył dwa wnioski związane z rosyjską agresją na Ukrainę.

- Dzisiaj w nocy zmienił się porządek świata, który znaliśmy do tej pory. Rozpoczęły się działania wojenne tuż za granicą polsko-ukraińską. Wobec tego bezprecedensowego ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, chciałem złożyć dwa wnioski. Chciałbym, aby Rada Miejska w Bełchatowie zajęła stanowisko w sprawie tego aktu zbrojnego, czyli wojny, którą wywołał Władimir Putin - powiedział Marcin Rzepecki. - Drugi wniosek dotyczy tego, aby radni przegłosowali projekt uchwały w sprawie zawieszenia współpracy z miastem Sowieck w Rosji - dodał.  

Po wnioskach radnego, przewodniczący rady - Piotr Wysocki zarządził przerwę w obradach, która trwała ponad godzinę. Kiedy radni powrócili na salę obrad jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie stanowiska Rady Miejskiej w Bełchatowie wobec agresji Rosji na Ukrainę. 

- W dniu 24.02.2022 r na terytorium Ukrainy Federacja Rosyjska rozpoczęła militarną operację.  W obliczu agresji Rosji na suwerenne państwo Ukrainę, Rada Miejska w Bełchatowie  wyraża stanowczy sprzeciw wobec podjętych przez agresora działań. Jednocześnie wyrażamy swoje wsparcie i solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy, dla których nadszedł trudny czas wojny - czytamy w stanowisku. 

Radni jednogłośnie przegłosowali również uchwałę w sprawie zawieszenia współpracy z miastem Sowieck w Rosji. 

Jak poinformowała Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy magistratu, jeszcze dziś wysłane zostanie pismo skierowane do władz miasta partnerskiego Sowieck w Rosji, informujące o zawieszeniu współpracy partnerskiej.

Przed budynkiem urzędu miasta zdemontowano drogowskaz z rosyjską flagą i napisem "Sowieck". 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE