reklama

Prezydent Mariola Czechowska w nietypowej roli. Zobacz, jak czyta klasykę polskiej literatury [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Mariola Czechowska w nietypowej roli. Zobacz, jak czyta klasykę polskiej literatury [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaPo raz dziewiąty odbyła się ogólnopolska akcja "Narodowego czytania". W tegorocznej edycji zdecydowano się na "Balladynę" Juliusza Słowackiego. W związku z epidemią koronawirusa, całe wydarzenie odbyło się w formie online. W Bełchatowie do czytania przyłączyła się prezydent Mariola Czechowska oraz wiceprezydent, Łukasz Politański.

"Narodowe Czytanie" to akcja organizowana od 2012 roku przez Kancelarię Prezydenta RP. Co roku do wspólnego czytania najważniejszych polskich dzieł literatury przyłączają się tysiące osób w całym kraju.

Tegoroczna edycja nieco różni się od tych z lat poprzednich. Wszystko przez pandemię koronawirusa i reżim sanitarny, które uniemożliwiają swobodne spotykanie się w większych grupach. Dlatego też zdecydowano, że "Narodowe czytanie" będzie miało w tym roku formułę online.

- W tym roku akcja będzie mieć szczególny charakter, o czym w liście zachęcającym do współtworzenia akcji napisał Prezydent RP Andrzej Duda. – Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – czytamy w liście prezydenta Dudy

W Bełchatowie ta ogólnopolska akcja organizowana jest przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną – w piątek, 4 września na oficjalnej stronie oraz w mediach społecznościowych placówki pojawił się film, na którym prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentem Łukaszem Politańskim czytają fragmenty "Balladyny". Możecie je zobaczyć poniżej.

– Za każdym razem staramy się, aby tę ogólnopolską akcję przygotować w sposób niekonwencjonalny, trochę inny, ciekawy. Tym razem literackie słowo okraszone będzie muzyką i gestem. Chcemy w ten sposób nie tylko zachęcić naszych czytelników do udziału w akcji, ale również na szeroką skalę promować czytelnictwo w Bełchatowie – mówi Magdalena Forusińska, dyrektor MiPBP w Bełchatowie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE