Reklama

Prezes spółki zależnej PGE ma koronawirusa. Kilkunastu pracowników w kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

Prezes spółki zależnej PGE ma koronawirusa. Kilkunastu pracowników w kwarantannie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezes spółki Bestgum zarażony koronawirusem. Kwarantanną objętych zostało kilkunastu pracowników. Koncern PGE GiEK zapewnia, że obecna sytuacja nie wpływu na działalność zakładu i bełchatowskiej kopalni. Nieoficjalnie udało się ustalić, że szef spółki czuje się dobrze i przebywa obecnie w domu.

Z każdym kolejnym dniem zwiększa się liczba osób zarażonych koronawirusem zarówno w kraju, jak i w powiecie bełchatowskim. Okazuje się, że wirusem zaraził się również prezes jednej ze spółek zależnych PGE. Jak się udało nieoficjalnie ustalić, szef Bestgumu na początku tego tygodnia poczuł się gorzej, narzekał m.in. na kaszel oraz gorączkę. Od razu zgłosił się do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. Obecnie czuje się dobrze i przebywa w domu.

- Potwierdzamy, że prezes spółki BESTGUM został pozytywnie zdiagnozowany pod kątem zarażenia koronawirusem. Kilkanaście osób, które w ostatnim czasie miały z nim kontakt, zostało zgodnie z zaleceniem Sanepidu oddelegowanych na kwarantannę domową – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Pomieszczenia w budynku Bestgumu zostały zdezynfekowane przez strażaków z Kopalni Bełchatów. Jak zapewnia koncern PGE GiEK, żadna z osób skierowanych na kwarantannę nie świadczyła pracy bezpośrednio w KWB Bełchatów.

- W Bestgumie, podobnie jak w pozostałych spółkach nadzorowanych i oddziałach PGE GiEK, wprowadzone są odpowiednie procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, które odpowiadają krajowym standardom bezpieczeństwa – mówi Sandra Apanasionek.

Jak dodaje, większość pracowników biurowych wykonuje swoją pracę zdalnie, a załoga pracująca w terenie, ma zapewnione bezpieczeństwo, w tym niezbędne środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne. W spółce wprowadzono także rozwiązania organizacyjne, które uniemożliwiają przebywanie w jednym czasie grupie osób.

- Główne ciągi komunikacyjne i miejsca ogólnodostępne są regularnie dezynfekowane, a Pracownicy są na bieżąco informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych – mówi Sandra Apanasionek.

Czy absencja prezesa nie wpłynie na działanie zakładu? PGE zapewnia, że spółka Bestgum ma opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania na wypadek ponadstandardowej absencji. Jednak obecnie nie ma powodów do niepokoju.

- Zadania spółki realizowane są na bieżąco a obecna sytuacja nie ma wpływu na zachowanie ciągłości pracy przedsiębiorstwa i KWB Bełchatów. Pewne i stabilne dostawy węgla do Elektrowni Bełchatów odbywają się na bieżąco – zapewnia rzeczniczka PGE GiEK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE