Reklama

Reklama

Znany producent napojów wybuduje fabrykę w powiecie bełchatowskim. Powstanie 140 miejsc pracy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Znany producent napojów wybuduje fabrykę w powiecie bełchatowskim. Powstanie 140 miejsc pracy - Zdjęcie główne

foto Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nową fabrykę w gminie Kleszczów planuje wybudować znany polski producent napojów. Zakład powstanie w strefie przemysłowej w Żłobnicy. Inwestycja pozwoli na utworzenie 140 miejsc pracy. Kosz może wynieść blisko... 100 milionów euro.

Reklama

To z pewnością jedna z największych w ostatnich latach inwestycji w kleszczowskich strefach przemysłowych. Samorząd podpisał właśnie umowę o współpracy ze spółką Krynica Vitamin, jednym z wiodących producentów w krajowej branży napojów. Inwestor zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny wraz z kompleksem biurowym w i zapleczem socjalno-technicznym. Fabryka ma stanąć w strefie w Żłobnicy.

- Strefa przemysłowa w Żłobnicy zorganizowana staraniem samorządu Gminy Kleszczów była brana pod uwagę przez inwestora jako jedna z potencjalnych lokalizacji. Decyzję o zakupie nieruchomości inwestor poprzedził dokładną analizą terenu pod względem atutów inwestycyjnych – informuje gmina Kleszczów.

Urząd wyjaśnia, że chodziło zarówno o status prawny działek, doprowadzoną w ich pobliże infrastrukturę techniczną, a także rozwiązania komunikacyjne w obrębie gminy Kleszczów oraz połączenia z siecią dróg krajowych.

- Kluczowym kryterium wyboru nieruchomości okazał się dla inwestora ułatwiony dostęp do sieci energetycznej o wymaganych parametrach i bliskość głównych szlaków drogowych – informuje gmina Kleszczów.

Dzięki nowej fabryce w Żłobnicy, powstanie ponad 140 nowych miejsc pracy. Spółka Krynica Vitamin specjalizuje się w produkcji kontraktowej dla światowych marek napojów: energetycznych, izotonicznych, hipotonicznych i funkcjonalnych oraz witaminowych suplementów diety. Wśród klientów są największe sieci dystrybucyjne m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Słowacji i Polski.

Według planów budowa zakładu ma zakończyć się w 2026 roku. Koszt inwestycji może sięgnąć nawet blisko 100 mln euro. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy