Reklama

Reklama

Powiat wyremontuje ponad 3 kilometry drogi. Inwestycja dostała rządową dotację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Poglądowe

Powiat wyremontuje ponad 3 kilometry drogi. Inwestycja dostała rządową dotację  - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo powiatowe w Bełchatowie przebuduje drogę w Postękalicach. Inwestycja otrzymała dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju i Dróg. Remont ponad 3 kilometrów jezdni oraz budowa chodnika i ścieżki rowerowej będą kosztowały ponad 3,7 mln zł.

Reklama

Droga powiatowa biegnąca przez Postękalice jest obecnie w kiepskim stanie. Kierowcy jadąc kilkukilometrowym odcinkiem muszą omijać liczne dziury, pęknięcia i nierówności. Wkrótce to się jednak zmieni. Starostwo otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ponad 3 kilometrów drogi. Odtworzona zostanie nawierzchnia jezdni, przebudowane zostaną pobocza i powstanie również ciąg pieszo-rowerowy.

- Rozwój infrastruktury drogowej od zawsze był priorytetem dla naszego samorządu. Lepsza komunikacja to większe bezpieczeństwo podróżujących, a jednocześnie zwiększenie atrakcyjności terenów chociażby dla przyszłych mieszkańców. To jednocześnie dbałość o środowisko i promocja aktywności fizycznej - podkreśla Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Inwestycja będzie kosztowała w sumie 3,7 mln zł z czego aż 2,6 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy