Reklama

Reklama

Groźna choroba w powiecie bełchatowskim. Lekarz weterynarii wydał zalecenia

Opublikowano: wt, 23 lis 2021 12:24
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Groźna choroba w powiecie bełchatowskim. Lekarz weterynarii wydał zalecenia - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie zwrócił się do hodowców drobiu. Powinni oni zachować szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środku bioasekuracji — chodzi o groźnego wirusa. Jakie są objawy zakażenia?

Reklama

Na terenie całego powiatu bełchatowskiego pojawiło się duże ryzyko wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków — czytamy w informacji opublikowanej przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bełchatowie. W związku z możliwością zakażenia zwierząt hodowcy powinni zachować szczególną ostrożność oraz zastosować środki, mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się grypy ptaków.

W informacji Powiatowego Lekarza Weterynarii znalazły się następujące zalecenia:

 • Przetrzymywanie drobiu na ogrodzonej przestrzeni, pod warunkiem uniemożliwienia kontaktów z dzikim ptactwem.
 • Przechowywanie paszy w pomieszczeniach zamkniętych lub pod szczelnym przykryciem, uniemożliwiającym kontakt z dzikim ptactwem.
 • Karmienie drobiu powinno odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych.
 • W gospodarstwie należy stosować odzież i obuwie ochronne, a po każdym kontakcie z drobiem lub dzikim ptactwem umyć ręce wodą z mydłem.
 • Należy stosować maty dezynfekujące w wejściach i wyjściach z budynków, w których przetrzymywany jest drób.
- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie rekomenduje, iż w obecnej sytuacji epizootycznej zasadnym jest pozostawienie drobiu w pomieszczeniach zamkniętych — czytamy w opublikowanej informacji.

Hodowcy powinni też niezwłocznie powiadomić odpowiednie instytucje o podejrzeniu wystąpienia zakaźnej choroby drobiu.

Wysoce zajadliwa grypa ptaków — jakie są objawy u drobiu?

Powiatowy Lekarz Weterynarii, wśród objawów, które powinny zaniepokoić hodowców drobiu wymienia: zwiększoną śmiertelność, znaczący spadek pobierania paszy i wody, objawy nerwowe, w tym skręt szyi, paraliż nóg i skrzydeł czy niezborność ruchów. Alarmującym sygnałem powinny być też duszności, sinica, wybroczyny, biegunki oraz nagły spadek nieśności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 dni temu | ocena +2 / -1

  jan uljan

  zrobili nowego wiursa chca zabrac nam wolnosc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 7 dni temu | ocena +2 / -0

  Wolność Tomku w swoim domku

  Sram na to jak gołębie .... I se śpiewam przy tym jeeeejjjeee.