Reklama

Reklama

Groźna choroba w powiecie bełchatowskim. Lekarz weterynarii wydał zalecenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Groźna choroba w powiecie bełchatowskim. Lekarz weterynarii wydał zalecenia - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie zwrócił się do hodowców drobiu. Powinni oni zachować szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środku bioasekuracji — chodzi o groźnego wirusa. Jakie są objawy zakażenia?

Reklama

Na terenie całego powiatu bełchatowskiego pojawiło się duże ryzyko wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków — czytamy w informacji opublikowanej przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bełchatowie. W związku z możliwością zakażenia zwierząt hodowcy powinni zachować szczególną ostrożność oraz zastosować środki, mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się grypy ptaków.

W informacji Powiatowego Lekarza Weterynarii znalazły się następujące zalecenia:

  • Przetrzymywanie drobiu na ogrodzonej przestrzeni, pod warunkiem uniemożliwienia kontaktów z dzikim ptactwem.
  • Przechowywanie paszy w pomieszczeniach zamkniętych lub pod szczelnym przykryciem, uniemożliwiającym kontakt z dzikim ptactwem.
  • Karmienie drobiu powinno odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych.
  • W gospodarstwie należy stosować odzież i obuwie ochronne, a po każdym kontakcie z drobiem lub dzikim ptactwem umyć ręce wodą z mydłem.
  • Należy stosować maty dezynfekujące w wejściach i wyjściach z budynków, w których przetrzymywany jest drób.
- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie rekomenduje, iż w obecnej sytuacji epizootycznej zasadnym jest pozostawienie drobiu w pomieszczeniach zamkniętych — czytamy w opublikowanej informacji.

Hodowcy powinni też niezwłocznie powiadomić odpowiednie instytucje o podejrzeniu wystąpienia zakaźnej choroby drobiu.

Wysoce zajadliwa grypa ptaków — jakie są objawy u drobiu?

Powiatowy Lekarz Weterynarii, wśród objawów, które powinny zaniepokoić hodowców drobiu wymienia: zwiększoną śmiertelność, znaczący spadek pobierania paszy i wody, objawy nerwowe, w tym skręt szyi, paraliż nóg i skrzydeł czy niezborność ruchów. Alarmującym sygnałem powinny być też duszności, sinica, wybroczyny, biegunki oraz nagły spadek nieśności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy